Organizacja ceremonii pogrzebowej

Kiedy odchodzi, bliska nam osoba jest to bardzo trudny emocjonalnie moment. Nie łatwo się zmobilizować, do organizacji ceremonii pogrzebowej. Co zrobić, aby ta przykra okazja była uczczeniem pamięci zmarłego i jak przygotować uroczysty pogrzeb?

O czym należy, pamiętać organizując pochówek?

Jak wiemy, pogrzeb może odbyć się w obrządku religijnym, ale może być również świecki, każdy z nich będzie wyglądał zupełnie inaczej, jednak i w jednym i drugim przypadku istnieją elementy o, których nie można zapomnieć. Pierwszym z nich jest zakup urny lub trumny. Jeśli ciało zostanie, poddane kremacji będzie potrzebna urna, natomiast niezależnie od tego ciało w trumnie czy w urnie zostanie złożone w grobie. Jeśli chodzi, o trumny to wybór w tej ciężkiej chwili może nas przytłoczyć. Istnieje możliwość wybrania drewna czy zdobień. Możemy zdecydować się na trumnę prostą i oczywiście co za tym idzie najtańszą lub jeśli chcemy, możemy dla bliskiej nam osoby wybrać trumnę z trwalszego materiału z misternymi zdobieniami. Trumny, które są najczęściej wybierane to trumny z różnego rodzaju drewien takich jak: olcha, topola czy dąb. Urny są dużo szerszą kategorią, jeśli chodzi o materiały, z których są wykonywane. Można zdecydować się na szkło hartowane, onyks czy nawet marmur. Urna tak samo, jak trumna może być bardzo prosta, lub posiadać bogate zdobienia. Tu decyzja zależy od gustu rodziny zmarłego. Kolejnym istotnym elementem, którego nie można, pominąć w ramach organizacji pochówku jest transport zwłok. Pierwszym krokiem jest znalezienie zakładu pogrzebowego, który wzbudzi nasze zaufanie i zlecenie mu tego zadania. Oczywiście ciało naszego bliskiego musi być przewiezione przez auto dostosowane do tego zadania i dostarczone do chłodni. Tam ciało oczekuje, do momentu pogrzebu, jest to konieczne, aby spowolnić proces rozkładu. Trzecią sprawą do załatwienia, przed pogrzebem jest wynajęcie tanato-kosmetologa. Niewiele osób ma pojęcia o takim zawodzie, dopóki nie musi organizować uroczystości pogrzebowych. Jest to specjalista, który, wykonana zabiegi takie jak mycie, golenie, przygotowanie twarzy, makijaż zmarłego czy ubieranie. Osoba ta jest konieczna, jeśli uroczystości mają się odbyć przy tzw. otwartej trumnie.

Elementy, które sprawią, że pogrzeb będzie piękny.

Ciężko nazwać dzień pożegnania zmarłego pięknym, jednak można zrobić wszystko, aby był on uroczysty. Warto zadbać o zamówienie wieńców kwiatowych. Pozwolą one godnie i dostojnie uczcić pamięć zmarłego i – co więcej – ozdobią świeżo usypany grób. Rodziny czasem decydują się także na oprawę muzyczną pogrzebu. Dobrze widziane są skrzypce lub trąbki, jednak żałobnicy czasem decydują się też na organy. Muzyka jest eleganckim i dostojnym elementem pochówku zmarłego. Bardzo często istnieje również możliwość udekorowania kaplicy czy kościoła, w którym odbywa się pogrzeb. Można to również zlecić zakładowi pogrzebowemu.

Wybierając, zakład pogrzebowy musimy czuć do jego pracowników zaufanie, to im powierzamy po raz ostatni naszego bliskiego, który odszedł. Niech będzie to firma, która zaopiekuję się organizatorami, będzie umieć doradzić i godnie obejdzie się z naszym zmarłym. Więcej informacji – zakład pogrzebowy Warszawa – dowiedz się więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here