Warto używać naturalnych kosmetyków

Już od dłuższego czasu panuje moda na używanie naturalnych kosmetyków. Każdy może ich używać, gdyż są coraz lepiej dostępne nawet w zwykłych drogeriach, na przykład na specjalnych stoiskach. Powoduje to, że po naturalne kremy czy balsamy do ciała sięgać może każdy, nawet jeśli ich naturalny aspekt nie jest bardziej ważny niż działanie czy atrakcyjne opakowania. Jednak wiele osób chce postawić na naturę całkowicie i zupełnie zmienić stosowane do tej pory produkty na naturalne. Wymaga to nieco więcej zachodu, gdyż nie zawsze łatwo jest znaleźć na przykład naturalne kosmetyki do makijażu i trzeba je zamawiać przez internet. Na pewno jednak gra jest warta świeczki, gdyż takie produkty mają wiele zalet. Nie tylko nie są testowane na zwierzętach i są bezpieczne dla środowiska, ale też są bardzo łagodne dla skóry. Znaczenie może to mieć zwłaszcza gdy chodzi o wrażliwą skórę, a także o kosmetyki używane w okolicach oczu. Naturalny tusz do rzęs na pewno nie podrażni oczu, będzie więc świetnym wyborem dla wszystkich, zwłaszcza dla kobiet noszących szkła kontaktowe czy mających oczy skłonne do podrażnień. Zmiana stosowanego do tej pory tuszu na taki kosmetyk może być świetnym posunięciem, ponieważ wiele tuszy działa dość agresywnie i nie da się tego uniknąć. Nie tylko powodują one swędzenie, pieczenie, a nawet zaczerwienienie oczu, ale też problemy wrażliwej skóry wokół nich. Fatalnie oddziałują także na rzęsy. Zawarta w nich chemia osłabia je, sprawia, że tracą połysk i stają się matowe, a przy tym zaczynają wypadać. Zwykle to właśnie używanie chemicznych tuszy, a także silnie działających preparatów do demakijażu, jest odpowiedzialne za osłabienie i przerzedzenie się rzęs. By z tym walczyć, trzeba nie tylko zamienić stosowany do tej pory produkt do zmywania makijażu na łagodniejszy, ale też wybrać tusz o łagodnym składzie. W naturalnych preparatach tego rodzaju znaleźć można na przykład woski pszczele i naturalne substancje barwiące. Doskonale będzie też wybierać inne naturalne kosmetyki do makijażu. Mogą one nieraz nawet dawać efekt lepszy niż atrakcyjnie opakowane i nowatorskie kosmetyki z drogerii, choć czasami ich używanie jest nieco bardziej uciążliwe. Dobrym tego przykładem jest choćby podkład mineralny, ale za to kosmetyki takie mają zbawienny wpływ na skórę. Mineralne podkłady, pudry i cienie nie zatykają porów skóry, co prowadzi między innymi do powstawania niedoskonałości, pozwalając jej oddychać. Dają też piękny efekt, jest więc bardzo wiele powodów, by ich używać. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż w każdym przypadku produkty te są ekologiczne, a w wielu także wegańskie. Jest to więc jedyny dobry wybór dla osób, którym leży na sercu dobro środowiska i które chcą zadbać o dobrostan zwierząt. Coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm i weganizm, a trzeba pamiętać, że produkty odzwierzęce to nie tylko żywność – wiele ich można znaleźć także w kosmetykach, a więc stosując się do takich ideologii, trzeba ich unikać. Jest to na szczęście coraz łatwiejsze.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here