keratynina
fot. unsplash.com

Zabieg keratynowy to zabieg przeznaczony dla zniszczonych włosów. Daje znaczące i trwałe efekty ze względu na swoje naturalne działanie. Jeśli twoje włosy są osłabione, wyniszczone zabiegami upiększającymi to warto zainwestować w zabieg na bazie keratyniny.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/zabieg-keratynowy/

Keratynina – skuteczność z natury

Keratynina to składnik, który jest jednym z naturalnych budulców włosów. Właśnie jego naturalne pochodzenie pływa na efektywność.To ona nadaje włosom siłę, odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Wzmacnia włosy od środka, sprawiając, że są lśniące i zdrowe. Jej niedobór natomiast możemy rozpoznać niemal od razu. Włosy są przesuszone, łatwo się łamią i wypadają. Są matowe, bez blasku. Na szczęście możemy zaradzić takiemu stanowi rzeczy. W profesjonalnych salonach fryzjerskich można skorzystać z zabiegów keratynowych, które przywrócą naszym włosom dawny blask.

Zanim jednak to zrobimy warto zastanowić się, jakie są przyczyny niedoboru keratyniny. Co spowodowało takie osłabienie naszych włosów? Poznając przyczyny, możemy im przeciwdziałać, a wtedy efekty zabiegu będą jeszcze trwalsze. Głównymi winowajcami są inwazyjne kosmetyki i zabiegi upiększające, które ingerują w strukturę włosa. Chociaż dają wspaniały, natychmiastowy efekt, w dłuższej perspektywie prowadzą do wyniszczenia włosów. Warto więc zastanowić się nad ilością i częstotliwością tych rytuałów upiększających, znaleźć dla nich mniej inwazyjne alternatywne sposoby, by osiągnąć zamierzony efekt. Spore ubytki w strukturze włosa powoduje również promieniowanie UV. Przywykliśmy już do tego, by chronić przed nią naszą skórę preparatami o odpowiednim filtrze. Wciąż jednak za mało dbamy o ochronę włosów pod tym względem.

Na czym polega zabieg keratynowy?

Do zabiegu keratynowego stosowane są specjalistyczne preparaty, które w swoim składzie zawierają głownie keratyninę. Nie jest to jednak zwykła odżywka czy maska. Po wcześniejszym oczyszczeniu włosów preparat nakłada się przy pomocy specjalnego żelazka. Dzięki gorącej temperaturze keratynina może wchłonąć wgłąb włosa.

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/rola-testosteronu-u-mezczyzn-i-kobiet/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here