czym usunąć kamień z czajnika

Utrzymanie porządku w domu, to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które są aktywne zawodowo, a co za tym idzie mają napięty grafik. Aby utrzymać czystość w domu, najlepiej byłoby na bieżąco sprzątać i nie dopuszczać do sytuacji, kiedy to w zlewie kuchennym nagromadzi się wiele brudnych naczyń, bądź też fotel w salonie zniknie przykryty stertą brudnych ubrań.

Wiele osób skomentuje to stwierdzeniem „łatwo powiedzieć” i poniekąd będą miały rację, ponieważ sprzątanie na bieżąco też wymaga od nas samodyscypliny, o którą tak trudno, kiedy na głowie piętrzą nam się obowiązki. W związku z powyższym, w wielu domach przyjmuje się zasadę, że sobota (lub też oczywiście inny dzień tygodnia) jest dniem przeznaczonym do sprzątania oraz robienia zakupów spożywczych na nadchodzący tydzień i jest ona przenoszona z pokolenia na pokolenie.

Są też domy, w których nie sprząta się w każdą sobotę, tylko na przykład stosuje się taki model, że w tydzień w tydzień się odkurza i myje podłogi, a co drugą sobotę sprząta się generalnie. Pod pojęciem generalne sprzątanie, mamy na myśli czyszczenie łazienki, wycieranie kurzy, zmianę pościeli czy również inne czynności, które mają doprowadzić nasz dom, tudzież mieszkanie do ładu. Jakie zatem detergenty pomogą nam, na przykład w czyszczeniu łazienki?

Otóż jak się okazuje, wiele osób odchodzi w tej chwili od chemicznych środków czystości, przede wszystkim ze względu na ich niezbyt dobry wpływ na nasze zdrowie. Zaskakującym jest również fakt, że coraz częściej zamiast stosowania środków czyszczących znanych marek, decydujemy się na wykorzystanie produktów spożywczych, które niejednokrotnie zdecydowanie lepiej sprawdzają się w domowych porządkach. Przykładem może być na przykład ocet.

kamień z czajnika

Wielu z Was, z całą pewnością zareaguje z niedowierzaniem, jakim cudem ocet miałby w czymkolwiek pomóc, zwłaszcza że jego zapach jak wiemy, nie należy raczej do najprzyjemniejszych i wyobrażamy już sobie, jak okropny zapach będzie unosił się w naszym domu. Otóż nic bardziej mylnego. Ocet idealnie sprawdza się w myciu na przykład okien. Wystarczy jego niewielką ilość wlać do wiadra z wodą, a następnie gazetą lub starą skarpetką pończochową wypolerować okna – efekt nas zaskoczy. Tak samo możemy zrobić w przypadku lustra, na którym tak często pozostają smugi.

Wystarczy lustro wyczyścić takim samym roztworem wody oraz octu i wypolerować gazetą, aby cieszyć się jego lśniącą powierzchnią. Co do zapachu octu, to bardzo szybko on wietrzeje, w związku z czym z całą pewnością nie będzie go czuć we wnętrzu naszego domu.

Pewnie wielu z Was, zastanawiało się nie raz czym usunąć kamień z czajnika?

Czy są na to jeszcze jakieś inne metody, poza tymi chemicznymi, których boimy się stosować, ze względu na fakt, że po pierwsze ktoś może bezwiednie napić się wody z takiego czajnika i przypłacić to zdrowiem, albo i nawet życiem, a po drugie, że niedostatecznie dokładnie wypłuczemy czajnik po takim odkamienianiu i doprowadzi do również do przykrych konsekwencji. Jak się okazuje, przy odkamienianiu czajnika również pomoże nam ocet.

Wystarczy napełnić czajnik po brzegi wodą, a następnie dolać do tego 1/3 zawartości butelki octu i zagotować. Następnie, kiedy woda się zagotuje wystarczy ją tylko wylać. Kamień zostanie usunięty, bez konieczności szorowania czajnika, a dodatkowo czyszczenie octem nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Są też osoby, które do czyszczenia czajnika używają kwasku cytrynowego. Stosuje się go w dokładnie taki sam sposób jak ocet i jego działanie niesie ze sobą taki sam efekt. Kolejnym produktem spożywczym, który również zaskakująco często wykorzystywany jest w wielu domach, jest soda oczyszczona.

czajnik

Wiele osób dodaje ją na przykład do prania, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w przypadku mocno przepoconych ubrań. Jak się okazuje soda oczyszczona świetnie się sprawdza, w przypadku udrożniania rur. Często w domach stosuje się środki udrażniające, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia, natomiast roztwór sody oczyszczonej i octu ma takie samo działanie, a mamy przy tym dodatkowo gwarancję, że nie będzie on niósł ze sobą konsekwencji zdrowotnych.

Jak widzimy, nie trzeba używać drogich środków czyszczących, które niestety działają źle na nasze zdrowie, a wystarczy zakupić kilka składników wykorzystywanych w kuchni i zastosować je jako środki czyszczące w naszych domach. Efekt ich działania, będzie zdecydowanie lepszy, a my będziemy mogli spać spokojnie, że nie rujnujemy zdrowia zarówno swojego, jak i członków naszej rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here