Dlaczego niektóre dzieci nie lubią gier

Wśród wielu dostępnych zabawek bardzo popularne są także gry dla dzieci, które mogą stać się źródłem wspaniałej rozrywki na wiele godzin. Co ciekawe są dzieci, które w gry dla dzieci grac po prostu nie lubią. W momencie, kiedy otrzymują w prezencie takie gry dla dzieci, natychmiast lądują one na półce i zabawka zostaje zapomniana. Dlaczego tak się dzieje i jak można to zmienić. Otóż obdarowanie dziecka nawet bardzo interesującą grą, która kosztowałaby mnóstwo pieniędzy nie wystarczy. Ważne jest przede wszystkim to, aby razem z dzieckiem poznać reguły nowej zabawy, a także poświecić swój czas na to, aby z dzieckiem w daną gra zagrać. Jeśli od razu zakładamy, że nie mamy na to czasu, to nie możemy potem dziwić się temu, ze dziecko nie chce grać samo ze sobą. Kiedy pokażemy dzieciom, w jaki sposób mogą bawić się przy pomocy nowej gry, to będziemy mieli pewność, ze nie niechęć do grania nie wynika z niewiedzy, czy braku zainteresowania. Wówczas szukajmy przyczyn gdzie indziej.

www.zrozumdziecko.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here