Dla turystów z Polski Białoruś i jej miasta mogą się okazać niezwykle ciekawym celem wycieczki. W gronie tych miast, które z pewnością zasługują na wyróżnienie, znajduje się Grodno. Dlaczego? Powodów, by odwiedzić to miasto, jest wiele.

Grodno to jeden z najważniejszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić współczesna Białoruś. To jednocześnie jedno z najważniejszych miejsc nad Niemnem, którego miłośnicy historii pominąć nie mogą. W czasie wycieczki po Grodnie można zwiedzić wiele wspaniałych zabytków, w gronie których nie brak perełek architektury o ogromnej wartości historycznej i artystycznej. Warto zwiedzić tutejszą katedrę, która jest jednym z ciekawszych przykładów architektury barokowej w tej części Europy. Ważnym celem niemal każdej wycieczki do Grodna jest zwiedzenie budynku najstarszej apteki na Białorusi, w którego murach dziś mieści się ciekawa placówka muzealna. Wspaniałym zabytkiem na terenie tego miasta jest też kościół Bernardynów- kolejny przykład sztuki barokowej, obok którego nie można przejść obojętnie. Uwagę turystów odwiedzających Grodno przyciąga również cerkiew oraz piękne zabudowania dawnego klasztoru Bazylianek.

A co z zabytkami świeckimi? Białoruś może się pochwalić ciekawymi zamkami, których nie brak i na terenie Grodna. Ważną atrakcją jest tu Stary Zamek z końca XIV, choć turyści chętnie spędzają też czas na poznawaniu tajemnic Nowego Zamku. W jego murach czeka na nich dodatkowa atrakcja – pełne ciekawych eksponatów Muzeum Historyczno – Archeologiczne, którego zbiory warto poznać bliżej. Wspaniałe atrakcje czekają też na tych, którzy na terenie Grodna szukają pamiątek po społeczności żydowskiej. Najcenniejszym zabytkiem w tym gronie jest Wielka Synagoga, którą zbudowano na przełomie XIX i XX wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here