Klej do rzęs

Jaki klej do rzęs powinniśmy wybrać kiedy zamierzamy wykonać zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs? Każda stylistka, właścicielka salonu kosmetycznego powinna dobrze zastanowić się nad wyborem kleju do rzęs, ponieważ ma on być nie tylko trwały, ale i bezpieczny w kontakcie z naszą skórą, zwłaszcza, że jest to skóra bardzo cienka i bardzo blisko gałek ocznych. W tym przypadku bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie chcemy przecież, aby nasza klientka miała nieprzyjemną reakcję alergiczną. Powinniśmy również wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, które w Polsce bardzo szybko się zmieniają: mamy cztery pory roku, czasem słoneczną pogodę, suche powietrze, a czasami deszcz i śnieg i dużą wilgotność powietrza, a także dni wietrzne i bezwietrzne. Nasze rzęsy przyklejone muszą być naprawdę dobrym klejem do rzęs, aby te zmieniające się warunki wytrzymać. Wybór kleju to kluczowa kwestia jeśli oferujemy usługi przedłużania lub zagęszczania rzęs. Jest bardzo wiele kwestii oprócz wymienionych powyżej, które powinnyśmy wziąć pod uwagę jaki profesjonalne stylistki, kiedy dobieramy klej. Sprawdźmy jaka temperatura panuje w naszym salonie. Im wyższa temperatura w pomieszczeniu, tym szybciej klej gęstnieje. Kupując klej, sprawdź w jakiej temperaturze powinien być używany i w jakiej działa najlepiej. Zwróć uwagę również na poziom wilgotności w Twoim miejscu pracy. Im większa wilgotność tym lej schnie szybciej, im mniejsza tym dłuższy czas schnięcia kleju. Do sprawdzania temperatury i wilgotności przyda nam się stacja pogodowa. Ważną kwestią jest w jakich ilościach potrzebujemy mieć klej. Zastanów się jak często wykonujesz zabiegi, gdzie musisz używać kleju do rzęs. Jeśli niedużo – nie kupuj dużych tubek, bo resztki będziesz wyrzucać. Jeśli zabiegi wykonujesz kilka razy dziennie, lepiej kupić większe tubki i optymalną ilość, aby zużyć wszystko, ale też nie kupować co chwilę. Zawsze przed zabiegiem pytaj klientki czy nie są wrażliwe na któryś ze składników kleju. Im mniej substancji uczulających będzie zawierał klej do rzęs, tym lepiej dla naszych klientek.

www.alejasztuki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here