Kłótnie pomiędzy dziećmi a nastolatkami wybuchają bardzo często. Na pewno w pierwszej kolejności chodzi o wyjścia. Nastolatek nie chce brać swego młodszego rodzeństwa na spotkania z kolegami i koleżankami i to jest pierwszy powód do kłótni. Niejednokrotnie kończy się ona łzami młodszego, aczkolwiek nie ma się co dziwić, ze ten starszy potrzebuje wytchnienia od tego młodszego. Druga sprawa to grzebanie w rzeczach starszego. Młode dziecko jest bardzo ciekawe tego co zastanie w pokoju starszego, w jego szafie czy też w biurku. I jeśli tylko ten starszy to zauważy to wówczas nie jest tak kolorowo. Dlatego też rodzice powinni tłumaczyć małym dzieciom co wolno a czego nie wolno. Nie można dopuścić do tego, ze starszy będzie się czuł niekomfortowo we własnym domu. Nie można dopuścić, by ten starszy musiał wszystko zamykać na klucz w obawie przed wścibskością młodszego rodzeństwa. Każdy powinien mieć trochę intymności i spokoju w swoim pokoju. Nie można mu tego odbierać, nie można tego robić nikomu.

wozking.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProgramy publicystyczne
Następny artykułKomfort użytkowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here