Szlachetna tradycja picia kawy

Palenie kawy, ma bogatą tradycję, o czym wiedzą szczególnie jej stali zwolennicy oraz smakosze. Napój, sporządzany z ziaren kawowca, cieszy się nie od dziś, ogromną popularnością. Jest także tak i w naszym kraju, gdzie kawa, zyskała ogromną popularność w latach 70-tych dwudziestego wieku. Od tamtej pory, picie gorącej, czarnej kawy, parzonej po turecku, stało się znanym, porannym zwyczajem w polskich domach. Cierpki napój, jest często wypijany zamiast herbaty czy kakao.

Historia kawy

Ziarna w początkowej fazie produkcji poddaje się czynności palenia, następnie mogą być one mielone lub ulegają procesom instantyzacji. Nie wszyscy wiedzą, że kawa przywędrowała do nas z Etiopii. Miało to miejsce w XVI wieku, gdy podbijając serca europejczyków, stała się jednocześnie, jedną z najpopularniejszych obecnie używek. Rozgrzewający, gorzki napój, zawdzięcza to kofeinie, która jest związkiem chemicznym i jednocześnie organicznym alkaloidem purynowym. Kofeina, od momentu swojego odkrycia w 1819 roku, została uznana za środek psychoaktywny i rodzaj stymulantu. Sprawia, że kawa posiada właściwości energetyzujące, dodaje nam chęci do działania i optymizmu w spojrzeniu na świat.

Dlaczego akurat taka nazwa?

Uważa się, że nazwa kawy, związana jest z arabskim słowem qahwa, które brzmi bardzo podobnie do nazwy etiopskiego miasta Kefa. Kaffa stanowi afrykański region, o mało nam znanej kulturze i tradycji, przyciągającej ciekawość odkrywców i podróżników, zwiedzających najbardziej interesujące zakątki, współczesnego świata. Jednak nie tylko w Etiopii upatruje się źródeł pochodzenia kawy, która pomimo upływu czasu, cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wielu osób. Docenić to można kosztując kawy z palarni Coffee & Sons https://coffeeandsons.pl/, gdzie sam jej zapach może pobudzić nas do życia i sprawić, że lepiej poczujemy, jego słodko-gorzki smak.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here