Imprezy plenerowe

Imprezy w plenerze cieszą się w sezonie wakacyjnym ogromną popularnością. Można je zorganizować samodzielnie lub zlecić firmie cateringowej albo zdecydować się na wypożyczenie odpowiedniego sprzętu. Możliwości jest wiele. Hurtownie gastronomiczne proponują sprzęt używany albo na wynajem, a firmy cateringowe kompleksowe usługi. Podpowiadamy, jakie urządzenia i akcesoria warto wybrać.

Wyposażenie a rodzaj imprezy

Wiele zależy od charakteru wydarzenia, jego wielkości, miejsca i okazji. Na przykład na urodziny dziecka świetnym pomysłem będą fontanny czekoladowe, na otwarcie sezonu wiosennego grill, a na wesele kącik słodkości i wspaniałe torty.

Fontanny czekoladowe

Do wyboru są różne fontanny czekoladowe – do użytku domowego, ale i profesjonalnego. Można kupić samodzielnie takie urządzenie albo wypożyczyć – firmy cateringowe czy hurtownie gastronomiczne prowadzą tego typu usługi. Sprawdzą się tam, gdzie organizuje się przyjęcia na kilkanaście osób.

Będą wyjątkową atrakcją na kinderbalu, imprezie na ogrodzie lub na tarasie. Fontanny czekoladowe są uwielbiane przez dzieci, ale nie brakuje też ich miłośników wśród osób dorosłych. Na spotkanie w większym gronie, powyżej 20 osób, lepiej wynająć fontanny czekoladowe komercyjne, przystosowane do ciągłej, długotrwałej pracy.

Kociołki

Przekąski na ognisku lub wieczornym spotkaniu szybko się kończą, ale możesz przygotować się na dokładkę, inwestując w kociołek. To proste w obsłudze urządzenie, które sprawi, że szybko przygotujesz np. gulasz lub ciepłą zupę, idealną na chłodny wieczór. Elektryczny kociołek zapewni odpowiednią temperaturę potrawie.

Popularne w gastronomii są kociołki o pojemności 10 litrów, idealne na spotkania w dużym gronie, np. różne imprezy integracyjne.  Kociołek elektryczny jest wyposażony w termostat, który umożliwia utrzymanie zup w wybranej temperaturze. Profesjonalny kociołek jest wykonany z solidnej stali nierdzewnej, ma pokrywę i pojemnik na wodę. Jest idealny do cateringu – można go kupić lub wypożyczyć, oferują go też hurtownie gastronomiczne.

Lampy grzewcze

Wyjątkowo popularnym i praktycznym urządzeniem są lampy grzewcze wykorzystywane już powszechnie w gastronomii. Są to promienniki krótkofalowe, zapewniające wydajną emisję fal ciepła, dzięki czemu można w cieple spędzić czas nawet w chłodny wieczór. Ma to ogromne znaczenie w przypadku plenerowych spotkań. Lampy są też często elementami wyposażenia restauracyjnych ogródków. Na duże imprezy plenerowe można je wypożyczyć na własny użytek. Poza tym wiele lamp zwraca uwagę też designem, zapewnią odpowiedni klimat podczas spotkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here