Lecznicze zapachy. Olejek grejpfrutowy

Być może nie zalicza się on do najsłynniejszych leków, z jakich korzysta aromaterapia, jednak jego wpływ na nasze zdrowie jest ogromy. Olejki eteryczne powstające ze skórki owoców grejpfruta mają wspaniałe właściwości, które każdy z nas może wykorzystać w trosce o swe zdrowie. W jaki sposób? Olejek grejpfrutowy może się pochwalić przyjemnym, odświeżającym zapachem. Świetnie sprawdza się on jako środek poprawiający humor, a jego antydepresyjne właściwości są już doskonale znane. Wiadomo też, że olejek taki doskonale radzi sobie z bólem, a szczególnie z bólem głowy, wywołanym przez nerwy. Z niezwykłych właściwości tego olejku mogą też korzystać osoby mające problemy z wątrobą oraz z nerkami. Olejek ten można wykorzystać również jako dodatkowe wsparcie w walce z otyłością. Korzysta się z niego również w przypadku kuracji odwykowych dla narkomanów. Tu, jako dodatek do kąpieli, olejki eteryczne z grejpfrutów sprawdzają się bardzo dobrze. Współczesna aromaterapia chętnie sięga po olejki eteryczne powstające z owoców. Mają one wspaniały zapach i niezwykłe właściwości, dzięki którym pomagają nam zadbać zarówno o swe zdrowie, jak i o dobrą kondycję psychiczną.

ekogazeta.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowa dieta
Następny artykułPistacje na zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here