Lista rzeczy na wakacje

Zbliża się okres wakacyjny, co oznacza czas letnich wyjazdów ze znajomymi lub rodzinami. Najczęściej wybieramy się nad morze, jezioro lub w góry. Niektórzy z nas decydują się na wjazd za granicę, ze względu na pewne warunki pogodowe i bogatą ofertę biur turystycznych oraz hoteli. Aby jednak wyjazd okazał się udany, nie możemy zapomnieć o żadnej z potrzebnych nam na nim rzeczy. Warto więc nie odkładać pakowania walizek i toreb na ostatnią chwilę. Przyda się również lista rzeczy na wakacje, którą samodzielnie przygotujemy co najmniej kilka dni przed wyjazdem.

Lista rzeczy na wakacje powinna zawierać wszystkie przedmioty, które powinniśmy ze sobą zabrać. Dzięki takiej liście dowiemy się, co już mamy, a co musimy dokupić. Przed samym wyjazdem możemy się pakować z listą w ręce, odhaczając poszczególne pozycje. W efekcie nie narazimy się na ewentualność, w której byśmy o czymś zapomnieli. W dalszej części artykułu zaproponuję kilka propozycji, co powinna zawierać lista rzeczy na wakacje.

1. Wszystkie potrzebne dokumenty. W im dalszą podróż się wybieramy, tym istotniejszy jest ten punkt. Możemy zostać poproszeni o wylegitymowanie się przez służby porządkowe, lub np. podczas kontroli na lotnisku. Jeżeli wyjeżdżamy poza teren strefy Schengen, zapewne oprócz dowodu osobistego przyda się również paszport. Jeśli wyjeżdżam za granicę, warto gdzieś w dokumentach mieć również kartkę z ważnymi numerami telefonów, do ambasad cz konsulatów. Takie informacje mogą nam się przydać, jeśli znajdziemy się w tarapatach w obcym państwie.

2. Ubrania. Oczywiście zakładamy, że pogoda będzie świetna, ale jeśli nie lecimy do kurortu w Dubaju, to może warto wziąć jedną kurtkę czy długie spodnie na wszelki wypadek. Warto się zorientować, czy w miejscu do którego się udajemy jest możliwość prania, cz trzeba wziąć więcej odzież ze sobą.

3. Telefon, ładowarka, powerbank. Wprawdzie na wakacjach chcemy przede wszystkim odpocząć, jednak warto zapewnić sobie możliwość kontaktu ze światem. Często ludzie jadąc na wyjazd zapominają ładowarki i mają niemiłą niespodziankę. Ładowarka to podstawa, jednak przyda się również powerbank, na wpadek gdyby urządzenie rozładowało się w podróży lub tam, gdzie chwilowo nie mamy dostępu do prądu.

4. Gadżety umilające pobyt: dmuchane kółko, parasol, okular przeciwsłoneczne, głośnik mobilny, mały grill. Dzięki nim czas podczas urlopu spędzimy w wyjątkowo miły sposób. Wybór takich akcesoriów zależy głównie od miejsca, w które się udajemy. W końcu w górach nie przydadzą nam się dmuchane zabawki, a na festiwalu muzycznym mają lepsze głośniki od naszego JBL’a.

5. Kosmetyki, sztućce, ręczniki itp. Tu już całkiem wszystko zależ od tego, jakie wakacje wybraliśmy. O ile nie udajemy się do wypasionego hotelu, zorientujmy się, co mam zapewnione w cenie kwatery. Słabo byłoby robić domowe zakupy podczas wakacji, z drugiej strony bez sensu jest wozić w bagażniku talerze czy sztućce, jeśli będą one i tak zapewnione nam na miejscu przez właściciela kwatery, który nam ją wynajął.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here