Wszyscy doskonale wiemy o tym, że w każdej pracy, jaką wykonujemy, przysługują nam przerwy. W szczególności osoby zatrudnione na umowę o pracę są informowane przez swoich pracodawców o możliwości wykorzystywania przerw co godzinę swojej pracy w zakresie wynoszącym pięć minut oraz jednej, większej przerwy. Mało kto z nas jednak korzysta z tych przerw, a jest to dużym błędem. Często szkoda nam jest przerywać swoją pracę, lub zwyczajnie ciężko nam to zrobić, kiedy zaczniemy wykonywać jakąś czynność. Powinniśmy jednak zmusić się do odpoczynku i wykorzystywać czas przerw, jaki daje nam nasz pracodawca. Przede wszystkim, wynika to z tego, że kiedy jesteśmy wypoczęci, jesteśmy również dużo bardziej wydajni. Poza tym, konieczne jest to dla naszego zdrowia. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb pracy, powinniśmy wstawać chociaż na te przysłowiowe pięć minut i przespacerować się po biurze, być może wyjść nawet na zewnątrz. Poza tym, warto również pomyśleć o lekkich ćwiczeniach fizycznych i odpoczynku dla oczu od ekranu komputerowego.

lazyhours.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here