Niestety złe samopoczucie po spożyciu alkoholu bardzo często się pojawia. I tutaj nie ma reguły czy dużo wypiliśmy, jak mocny alkohol spożywaliśmy. Po prostu rzadko zdarza się, żebyśmy po zakrapianej imprezie dobrze się czuli.

Skąd bierze się kac?
Etanol czyli alkohol etylowy, jest głównym składnikiem napojów wyskokowych i występuje w różnym stężeniu procentowym. Jak każda inna substancja zostaje on w naszym organizmie strawiony, czyli rozłożony na czynniki pierwsze. Niestety w wyniku rozpadu cząsteczki alkoholu powstaje oprócz obojętnych dla organizmu substancji także aldehyd, który działa na nasz organizm drażniąco. I właśnie ten uboczny produkt rozkładu alkoholu etylowego rozprzestrzeniając się po całym organizmie sprawia, że ogólnie czujemy się źle.

Jakie są objawy związane z kacem?
Każdy kaca przeżywa inaczej, ale zawsze jest to niezbyt przyjemne uczucie. Mogą pojawić się bóle głowy, mdłości i wymioty. Często ogólnie czujemy się osłabieni i mamy zawroty głowy. Bardzo chce nam się pić, co jest naturalna reakcją organizmu, który chce wypłukać truciznę z wnętrza.

Czy alkoholem można się zatruć?
Oczywiście, że tak. Alkohol etylowy spożyty w nadmiarze może powodować zatrucie alkoholowe. Objawy związane z zatruciem są bardziej poważne niż zwykły kac. Pojawia się utrata przytomności, drgawki, zaburzenia świadomości, duszności i zaburzenia rytmu serca. W takim przypadku należy skonsultować sprawę z lekarzem.

Sposoby na kaca – czy można pozbyć się objawów zatrucia alkoholowego?
Jest kilka sposobów, które mniej lub bardziej pozwalają nam się na drugi dzień lepiej czuć.
Podstawową sprawą jest picie alkoholu dobrej jakości, który rzadziej sprawia, że na drugi dzień atakuje nas kac morderca.
Nigdy nie należy pić na pusty żołądek, dodatkowo najlepiej w czasie uczty jest coś podjadać.
Spora dawka witaminy C zaaplikowana przed imprezą też pomoże nam w łagodniejszy sposób przeżyć kolejny dzień.
Preparaty „antykacowe”, które można zakupić w aptece pomogą jeśli zażyjemy przed spożyciem alkoholu.

pasazmamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁuszczyca krostkowa
Następny artykułLiszaj płaski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here