Wielu uczniów w szkole uczy się przeważnie tylko dla ocen. Chcą je mieć jak najlepsze, bez względu na wszystko. Jest to z jednej strony dobre, jeśli uczeń się uczy byle tylko otrzymać piątkę, jednakże należy pamiętać także o tym, że nie każdy z nas jest geniuszem i nie każdy umie sobie poradzić na piątkę w każdym przedmiocie. Zresztą oceny nie powinny być dla nas ważne. Najważniejsze dla nas jest to byśmy coś z tej szkoły wynieśli, by w naszych głowach zostało trochę tej wiedzy, której się nauczyliśmy w szkole. Jednakże każdy z nas uważa, ze lepiej jest zakuć i zapomnieć i wówczas osiągnie się bardzo dobre wyniki w nauce, jednakże nie będzie to adekwatne z wiedzą, które nam pozostanie nawet następnego dnia. Każdy z nas więc powinien się zastanowić co jest dla niego najważniejsze. Oczywiście wiadomo, ze szkoła jest ważna, aczkolwiek ważne jest również to co my z tej szkoły osobiście wyniesiemy. Dlatego też pamiętajmy o tym, ze oceny są ważne, jednakże nie najważniejsze. I to jest bardzo dobre.

strzyga.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here