Szybkie i łatwe przepisy na obiad

Kiedy mamy dzieci, dokładamy wszelkich starań, aby przygotowywać im domowe posiłki, które zjedzą ze smakiem. Problem jednak polega bardzo często na tym, że brakuje nam czasu, aby ugotować obiad z dwóch dań albo w ogóle jakikolwiek obiad. W związku z powyższym, sięgamy po gotowe posiłki dostępne w sklepach lub po prostu zamawiamy obiady na dowóz. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak na dłuższą metę nie do końca zdrowe. Jak zatem poradzić sobie z tą sytuacją? Otóż przede wszystkim zacznijmy od tego, że istnieje wiele przepisów na szybkie i zdrowe obiady, z których niewątpliwie dobrze jest skorzystać. Do takich szybkich i prostych przepisów należą z całą pewnością wszelkiego rodzaju zupy. Kolejnym pomysłem na szybki i zdrowy obiad, są na pewno makarony oraz wszelakie kasze z warzywami. Niektórzy podają makaron również z białym serem i owocami, co również może być ciekawym urozmaiceniem zwłaszcza dla naszego dziecka. Placki jabłkowe oraz bananowe z całą pewnością zaskarbią sobie sympatię naszych maluchów. Jednak jak się okazuje, dzieci zdecydowanie najbardziej uwielbiają naleśniki. Preferują oczywiście ich słodką wersję, ale wersja na słono też może przypaść im do gustu. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak zrobić ciasto na naleśniki, aby było delikatne i puszyste. Otóż cały sekret polega na tym, aby podczas przygotowywania ciasta na naleśniki, dodać do niego jedną trzecią szklanki wody gazowanej. To właśnie za jej sprawą, ciasto stanie się delikatne i puszyste. Pamiętajmy też o tym, aby nie przesadzić z ilością oleju na patelni. Tak naprawdę wystarczy jedna łyżka oleju, a każdy następny placek powinniśmy już smażyć bez jego dodawania. Wówczas nasze naleśniki nie będą ociekały tłuszczem, co oczywiście jest po pierwsze zdrowsze, a po drugie smaczniejsze. Naleśniki możemy podawać z różnorodnym nadzieniem, zaczynając od dżemu, przez ser z cynamonem, a kończąc na serku homogenizowanym. Warto także polać naleśniki, jakąś polewą. Dobrze sprawdza się zarówno polewa truskawkowa, jak i syrop klonowy.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here