Osiągnięcie każdego celu wiąże się z podjęciem wielu wyzwań i z zaakceptowaniem zmian. Żeby zauważyć zmiany i aby były one jak najbardziej trwałe nie możemy decydować się tylko na czasowe rozwiązania. Jeśli zależy nam na tym, żeby szczupła sylwetka nie była tylko chwilowym efektem wyrzeczeń i chcemy wyglądać zgrabnie przez całe życie to musimy także dbać o nią nie tylko chwilowo, ale przez całe życie. Najtrudniejsze są początki. Przezwyciężenie początkowych trudności sprawi, że dalej będzie nam już znacznie łatwiej przestrzegać postawionych sobie ograniczeń. Takie rezultaty da jedynie zmiana postępowania w ciągu całego życia. Przed urlopem mamy mnóstwo motywacji do tego, żeby schudnąć i wypracować zgrabną figurę. Chcemy wyglądać dobrze w kostiumie kąpielowym i to daje nam siłę do rozpoczęcia procesu zmian. Ale, kiedy tylko kończą się wakacje i kiedy nie eksponujemy sylwetki przestajemy o tym wszystkim myśleć. Zimą wracamy do tłustych potraw, kalorycznych przekąsek, rezygnujemy z aktywności fizycznej, bo pogoda jej nie sprzyja. Takie działania nie pozwolą nam na osiągnięcie celu. Do tego doprowadzi jedynie wybieranie zdrowszych alternatyw zamiast kalorycznych i niezdrowych posiłków i duża, przede wszystkim regularna, aktywność fizyczna. I takie postępowanie powinno nam towarzyszyć przez cały rok. Zimą, kiedy bycie aktywnym fizycznie nie jest tak proste, jak latem możemy zdecydować się na uczęszczanie na zajęcia lub siłownię. Możemy także kilka razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia w domu.

www.chilichilly.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here