Żylaki to schorzenie, które nie tylko jest zagrożeniem dla naszego zdrowia, ale jednocześnie niesie ze sobą niemiłe wrażenie estetyczne. Niestety, w momencie, gdy zaczną się one już tworzyć, nie ma skuteczne środka na zatrzymanie tego procesu. Jedyną drogą na poradzenie sobie z tym problemem jest ich całkowite usunięcie. Chirurdzy mają możliwość skorzystania w tym celu z kilku metod, które charakteryzują się dużą skutecznością. Z reguły lekarz wybiera najlepszą metodę biorąc pod uwagę indywidualną charakterystykę danego przypadku. Wyboru dokonuje na podstawie przeprowadzonego z chorym wywiadu. Oczywiście nie obędzie się również na dokładnych oględzinach nogi. Szczególną uwagę zwraca na przebieg żył powierzchniowych. W czasie wywiadu ważny jest też stan skóry. W przypadku obecności żylaków może ona okazać się albo ciepła, albo nieco zaczerwieniona. Czasem pojawiają się nawet przebarwienia. Szereg tych wszystkich obserwacji pozwala na stwierdzenie, czy zastawki funkcjonują prawidłowo, czy czasem nie dają krwi szansy się cofać.
Usuwanie żylaków – metody operacyjne i nieoperacyjne. Najczęściej lekarze decydują się na wybieranie operacyjnych metod leczenia, które najszybciej przynoszą pożądane efekty. Pozwalają na usunięcie całych żylaków. Poszczególne metody różnią się między sobą użyciem innych narzędzi albo zastosowaniem innej techniki podczas zabiegu.
Jedną z głównych metod jest na przykład stripping, który polega na usunięciu głównego pnia żylnego i znajdujących się w jego bezpośredniej okolicy. Bardzo ważną rolę przy powodzeniu tego odgrywa dokładność nacięcia. Na koniec po zakończonym procesie usuwania żylaków, lekarz zakłada szwy. Są one zdejmowane przeważnie po około dziesięciu dniach. Jedną z najskuteczniejszych nieoperacyjnych metod jest skleroterapia. Stosowane jest jednak w przypadku żył charakteryzujących się niewielkim przekrojem. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w regularnych odstępach czasowych specjalnego środka, który ma na celu przyśpieszenie procesu zrastania się ścian żyły. Noga po tym działaniu jest bandażowana.

uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here