Czy wiedza i edukacja zawsze równa się z karierą? Czy dobra edukacja jest gwarancją sukcesu zawodowego? Na pewno jest dużym ułatwieniem i otwiera wiele drzwi. Jak to często można słyszeć, papierek nigdy nie zaszkodzi. Dlatego warto się dokształcać, czy to na studiach, czy poprzez różne kursy i szkolenia. Przy dzisiejszych wymaganiach na rynku i konkurencji dodatkowe kwalifikacje i kompetencje wydają się bezcenne. Jednak należy chyba staranie przemyśleć w jakiej dziedzinie chcemy się dokształcać, czy w ogóle zacząć szkolić, abyśmy czuli się w tym spełnieni i sprawdzali się w danej dziedzinie. Powinno to chyba być powiązane z naszymi zainteresowaniami. Wtedy przyjemniej i łatwiej uczyć się nowych rzeczy. Później podczas szukania nowej pracy, mamy chyba większą determinację i nie brakuje nam wytrwałości, bo rzeczywiście nam na tym zależy. Gdy uda nam się dostać na rozmowę do wymarzonej pracy, to i potencjalny pracodawca będzie na nas inaczej patrzał, gdy zobaczy pasję, potencjał i zaangażowanie kandydata. Więc wybór odpowiedniej branży, w której chcemy się kształcić, zgodnej z naszymi zainteresowania i predyspozycjami, na pewno jest kluczem do kariery i sukcesu. Jednak szczęście i sprzyjający los również mają znaczenie. Poza tym w dzisiejszych czasach, pewnie nie zaszkodzą też różne znajomości. Więc wydaje się, że kariera zawodowa to składowa kilku czynników, nie tylko edukacji, chociaż ta odgrywa dużą rolę.

100dia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWizerunek w sieci.
Następny artykułNauczyciel od języków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here