Ludzie coraz częściej cierpią na różne dolegliwości. Na szczęście jednak rośnie zainteresowanie zdrowym trybem życia.
Szukamy informacji dotyczących zdrowych diet i chętnie korzystamy z porad dietetyków. Obserwujemy też siebie, starając się reagować na różne objawy chorobowe. Okazuje się, że nawet wygląd paznokci może nam wiele powiedzieć.
Czy też sprawdzasz stan twoich paznokci -czy nie grozi ci choroba?
Jeżeli nie, zrób to, bo właśnie paznokcie powiedzą ci, że coś złego się dzieje. Typowe objawy wielu chorób to właśnie blade paznokcie, grube i zniekształcone, łamliwe lub kruche.
Na różne choroby stosuje się różne diety. I tak np. w chorobach zapalnych jelit warto skorzystać z diety ubogoresztkowej.
Dieta ubogoresztkowa – zasady diety ubogoresztkowej:
– podstawą tej diety są oczyszczone produkty zbożowe, a więc pieczywo z mąki pszennej wysoko przemiałowej, łuszczony ryż, makarony;
– należy wyeliminować surowe owoce, orzechy i warzywa bogate w błonnik pokarmowy;
– trzeba też ograniczyć spożycie gruboziarnistych kasz, owsianki, razowego pieczywa, a także alkoholu i ostrych przypraw;
– wszystkie posiłki należy gotować, dusić lub piec w folii.

Właściwej diety, a zwłaszcza głównych jej zasad, powinni przestrzegać nie tylko chorzy.
5 posiłków dziennie – co jeść i czym się kierować?
Po pierwsze lekkie i pożywne śniadanie oraz warzywa lub owoce na drugie śniadanie. Obiad powinien pokryć 35 % dziennego zapotrzebowania na energię, więc musi być sycący i pożywny. Lekkie sałatki lub sok świetnie nadają się na podwieczorek. Kolacja również lekka i zjedzona 2 lub 3 godziny przed snem.

4fans.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here