Dla całej Wspólnoty Europejskiej wyrównywanie różnic rozwojowych i zmniejszanie dystansu dzielącego poszczególne regiony Unii Europejskiej jest jednym z kluczowych zadań. Dlatego niektóre państwa znajdujące się w UE zdecydowanie dłużej i mające z tego tytułu dużo mocniej rozwinięte gospodarki, jak chociażby Niemcy, zobligowani są do płacenia zdecydowanie większych pieniędzy i korzystania z nich w mniejszym stopniu, w odróżnieniu od nowoprzyjętych i dopiero rozwijających się państw, które mogą brać z unijnego budżetu wyjątkowo dużo środków bez wpłacania z własnej strony chociażby części z tych kwot. Wielka część środków europejskich musi być przeznaczona na duże i istotne z gospodarczego lub społecznego punktu widzenia projekty – przede wszystkim budowlane. W efekcie, kolosalna część środków wspólnotowych wydawana jest na zasypywanie różnic w rozwoju – jeśli w danym regionie brakuje lotniska albo szybkich dróg ekspresowych i autostrad, właśnie takie inwestycje powinny być zrealizowane w tym miejscu w pierwszej kolejności.

studiodeco.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here