Bezpieczeństwo na wodzie i wygoda – kamizelki asekuracyjne

0
961

Kamizelki ratunkowe stanowią sprawdzoną ochronę nad wodą. Niezależnie od warunków i naszych umiejętności, nie pozwolą utonąć. Niestety, często ograniczają nasze ruchy. Jeśli umiesz pływać i zależy ci na nieskrępowanej możliwości poruszania się, lepiej sprawdzą się kamizelki asekuracyjne.

Kamizelki asekuracyjne i ratunkowe dzieli kilka elementów konstrukcji, ale łączy bardzo wiele. Dlatego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na podobieństwa.

 

  • Kamizelki asekuracyjne i ratunkowe – podobieństwa i różnice

 

Niezależnie od rodzaju, kamizelki łączy z pewnością jedno – pomagają utrzymać się na powierzchni. Kiedyś wypełniane kapokiem, obecnie zazwyczaj lekką pianką, ich głównym celem było i jest ratować tonącego. Wyróżniają się także jaskrawymi barwami, a niekiedy także i odblaskami. Wszystko po to, by jak najłatwiej było cię zobaczyć i  szybko dostrzec czy nie potrzebujesz pomocy.

Wiemy już, że podstawowa zasada działania wszelkich kamizelek jest ta sama. Czym się więc różnią? 

Kamizelki asekuracyjne jedynie poprawiają naszą wyporność, sprawiają że łatwiej nam wypłynąć na powierzchnię. Często są także wyposażone w dodatkowe kieszenie i funkcjonalności, w zależności do jakich aktywności są przeznaczone. Najczęściej wybierają je osoby uprawiające sporty wodne i ceniące sobie swobodę ruchów.

Z kolei kamizelki ratunkowe mają jedno podstawowe zadanie na którym się absolutnie koncentrują – utrzymać tonącego przy życiu i w bezpieczeństwie, niezależnie od wszystkiego. Specjalna konstrukcja sprawi, że nawet jeśli spanikujesz, czy stracisz przytomność, twoje usta i tak znajdą się nad wodą. Takie skupienie powoduje jednak, że niekoniecznie są wygodne. Niełatwo uprawiać w nich sporty wodne, chyba że sięgniesz po droższą kamizelkę z wyższej półki.

 

  • Kupno kamizelki asekuracyjnej

 

Obecnie wszelkie zakupy łatwiej zrobić w internecie. Większa oferta, brak kolejek i możliwość błyskawicznego porównania cen jest istotną zaletą. Szeroki wybór, jeśli chodzi o kamizelki asekuracyjne, znajdziesz pod adresem GoKajak.com. Mimo nazwy, specjalizuje się on nie tylko w kajakach. Robiąc zakupy, pamiętaj by dopasować sprzęt pod swoje umiejętności i planowane aktywności, a z pewnością będziesz zadowolony.

Nawet na zasłużonych wakacjach, nad wodą nie wolno zapominać o ostrożności. Jest to potężny i kapryśny żywioł, dlatego lepiej nie zostawiać rozsądku w domu. Jednak jeśli dobrze się przygotujemy, z wypoczynku wyniesiemy wyłącznie miłe wspomnienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here