środowisko

Obawy o środowisko naturalne rosną. Niestety perspektywy dla środowiska nie są najlepsze. Naukowcy ostrzegają nas przed koszmarnym i skutkami związanymi ze zmianami klimatycznymi. Bardzo duża wina za zły stan środowiska spada na nieodpowiednie i nieodpowiedzialne warunki produkcji towarów na świecie. 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/jakie-biznesy-najbardziej-rujnuj-srodowisko-prawdziwi-truciciele/ 

Jakie biznesy najbardziej szkodzą środowisku? 

Każdy z nas zna produkty marki Coca-Cola, Pepsi Czy Nestle. Okazało się, że 4 lata temu przebadano 200 ton plastikowych odpadów zebranych ze zbiorników słodko i słonowodnych na świecie. Prawie połowa z nich należała tylko do trzech firm.  Według analizy badań, względem ilości śmieci plastikowych na kraj, Coca-Cola znalazła się na pierwszym miejscu, będąc głównym źródłem odpadów plastikowych w 40 z 42 przebadanych miejsc. Koncern jednak szybko zareagował. Do 2030 roku połowa produkowanych przez coca-colę opakowań ma nadawać się do ponownego recyklingu. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o zanieczyszczenia i plastik w wodzie, opakowania nie są głównym problemem. Największą zmorą okazują się być dryfującej sieci rybackie na morzach i oceanach. To ich jest najwięcej i to one powodują największą ilość śmieci organizmów wodnych. 

Biznesy zatruwające przyrodę 

Biznesami, które przyczyniają się do zatruwania środowiska są wielkie hodowle zwierząt rzeźnych. Pochłaniają one wielkie ilości zbóż na paszę, która ze spokojem mogłaby zapobiec głodowy ludzi na ziemi, gdyby trafiła odpowiednie ręce. Duże hodowle kur, świń czy krów powodują znaczną produkcję metanu i odpowiadają, Według niektórych badaczy, zatruwają powietrze bardziej, niż wszystkie samochody i samoloty. 

Czy jest na to rada? 

Nie ma jednego złotego środka, który zapobiegł by zanieczyszczeniu planety. Pojedyncza osoba jako konsument nie wpłynie znacząco na losy środowiska. W końcu to przecież nie przeciętny człowiek wyślij na lasy deszczowe pod hodowle krów, ani nie zakłada platform wiertniczych często stabilizujących regiony. Jednak świadomość konsumencka ma ogromne znaczenie i rzeczywiście wpływ na producentów. Jednostkowe obarczanie się winą nie ma sensu. Trzeba połączyć siły i świadomą konstrukcję wraz ze zmianą przepisów, które byłyby firmy do zrównoważonej produkcji bezpiecznej dla środowiska. 

Zobacz też: http://www.rodzicdziala.pl/najdrozsze-instrumenty-na-rynku-czy-warto-w-nie-zainwestowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here