Co warto wiedzieć o zakupach przez internet

Nie ma co się oszukiwać, w dzisiejszych czasach cała masa ludzi robi zakupy przez internet. Część osób robi to regularnie, kiedy pozostali tylko i wyłącznie sporadycznie. Prawda jest jednak taka, że bardzo trudno znaleźć człowieka, który nigdy w życiu nie dokonał jeszcze zakupu online. Jest to spowodowane tym, że kupowanie różnego rodzaju produktów przez internet, jest bardzo wygodne, a same artykuły nieraz są tańsze aniżeli w sklepach stacjonarnych. Niestety w sieci nie brakuje różnych niebezpieczeństw, dlatego trzeba być bardzo uważnym. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat zakupów online!

Płatności za zakupy – co warto wiedzieć?

Spora część osób zadaje sobie pytanie, jak odkryć zakupy allegro i w innych serwisach. Na samym starcie trzeba zająć się wyborem płatności. Najpopularniejsze w tej kwestii są takie portale jak PayU czy Przelewy 24. Wybierając taką metodę uregulowania należności, po chwili od zakupu zostaniesz przekierowany na stronę internetową banku. Tam będziesz w stanie zrobić przelew. Na pierwszy rzut oka rozwiązanie to wydaje się bardzo proste oraz bezpieczne. Prawda jest jednak taka, że może zdarzyć się tak, że numer konta w przelewie może różnić się od tego, jaki podawany jest przez sklep. W takich wypadkach będzie jasne, że twój komputer został zainfekowany przez jednego z groźnych wirusów. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby dokładnie sprawdzać wszelkie płatności przelewem. 

Jak bezpiecznie odebrać swoją przesyłkę?

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz zamówić paczkę z dostawą w niemalże dowolne miejsce. Nie jest tajemnicą, że dostawa kurierska cieszy się bardzo duża popularnością. Jest ona wygodna i bezpieczna. Czy aby na pewno? Najważniejsze jest to, abyś w czasie odbierania swojej paczki sprawdził, czy wszystkie dane są prawidłowe, a także czy sama paczka nie jest uszkodzona. Pamiętaj także o tym, że jeśli dostaniesz produkt, którego wcale nie zamawiałeś, możesz go zwrócić. Na wykonanie tego procederu masz całe 14 dni w przypadku transakcji konsumenckiej. Innym rozwiązaniem jest zupełny zwrot, czego efektem będzie kompletny zwrot pieniędzy. Na tym nie koniec, bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, czy w środku twojej przesyłki zawarty jest paragon. To właśnie on jest dowodem tego, że zakupiłeś konkretny artykuł, a każdy sprzedawca ma obowiązek ci go zapewnić.

Jakich produktów nie będziesz mógł zwrócić?

Jak się możesz domyślić, istnieją także produkty, których nie będziesz w stanie zwrócić. Mowa oczywiście o rzeczach, które charakteryzują się określonym terminem ważności lub też robione są wyłącznie dla jednej osoby, czyli na przykład personalizowana biżuteria. Nie będziesz w stanie także zwrócić biletów do teatru, czy płyt, które zostały już przez ciebie odpakowane. Jeśli nie wiesz, czy dany artykuł może zostać oddany, wejdź w zakładkę społeczność Allegro. Pozwoli ci ona na bliższe poznanie tematu odnośnie do Allegro-ukryj zakup, a także dziesiątek pozostałych rozwiązań. Inne osoby mogą Ci w tym pomóc, korzystanie z różnych forów w czasie zakupów internetowych jest bardzo przydatne. 

Kupując w sieci, zachowaj ogólne zasady ostrożności

Zakupy w sieci powinny być przede wszystkim rozsądne. W związku z tym, zanim zakupisz cokolwiek on konkretnej osoby, sprawdź opinie na temat tego sprzedającego. W przypadku, gdy okaże się on nieuczciwy, z pewnością się o tym dowiesz, a co za tym idzie, unikniesz problemów. Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzać dostępność danych kontaktowych. Jeśli nie możesz znaleźć adresu e-mail, numeru KRS firmy czy adresu, lepiej zrezygnować z takich zakupów. Na samym końcu trzeba wspomnieć o jednej z ważniejszych rzeczy. Pamiętaj o tym, aby dokładnie czytać regulamin. Niektóre podpunkty, jakie są w nim zawarte mogą sprawić, że będziesz miał niemałe problemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here