Chociaż pierwsze komputery powstały jako narzędzia ułatwiające pracę naukowcom, którzy zmuszeni byli do rozwiązywania skomplikowanych i długich obliczeń, a one miały ich w tym wyręczyć, to już niedługo po ich wynalezieniu zostały zaadaptowane do innych zastosowań, wśród których szybko znalazła się także sztuka. Obecnie wielu artystów wykonuje swoje dzieła właśnie za pomocą komputerów, a wśród nich są zarówno pisarze, jak i graficy czy też muzycy. Ci ostatni mają ogromny i bardzo szeroki wybór aplikacji, które mogą wykorzystać do tworzenia swojej muzyki, a zbiorczą nazwą wszystkich z nich są edytory audio. Ich rodzajów jest naprawdę cała masa, a każdy z nich używany jest do innych celów. Edytory ścieżkowe służą, jak ich nazwa wskazuje, do łączenia w całe utwory pojedynczych ścieżek. Istnieją również takie programy jak cyfrowe stacje robocze, które mają wiele funkcji i w zupełności wystarczą, aby tylko za ich pomocą stworzyć cały utwór muzyczny. Oprócz tego, warto wspomnieć o wirtualnych instrumentach, takich jak syntezatory.

androidal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here