sprzęt wędkarski

Wędkarstwo to świetne hobby – rządzi się jednak swoimi prawami. W porównaniu do innych sposobów spędzania wolnego czasu wymaga stosunkowo sporego przygotowania. Na łowisko należy się wybrać przy odpowiedniej pogodzie, z przynajmniej minimalną wiedzą i ze stosownym sprzętem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędkarstwem, sprawdź, gdzie warto kupić sprzęt wędkarski i do czego należy przyłożyć największą wagę. Początki na łowisku będą łatwe i przyjemne, o ile podejdziesz do tego z głową!

Internetowy sklep wędkarski – czy to dobry pomysł?

Zakupy przez Internet są coraz popularniejsze. Jeszcze kilka lat temu istniała spora grupa sceptyków; dziś jednak powszechnie docenia się zalety tego rozwiązania. Jest to najprostsza, najwygodniejsza i najczęściej także najtańsza metoda kupowania towarów. Nie inaczej jest w przypadku wędkarstwa. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyszukiwania w Google, żeby stwierdzić, że sklepy wędkarskie online mnożą się jak grzyby po deszczu.

Czy kupując sprzęt wędkarski przez Internet, możesz mieć powody do obaw? Jeśli tylko korzystasz z usług sprawdzonej firmy, nie musisz się o nic martwić. Prawnie przysługuje Ci przynajmniej 14 dni na zwrot towarów bez podania przyczyny. Ryzyko uszkodzenia sprzętu przy dostawie również jest minimalne – zresztą wystarczy, że skorzystasz z dostawy kurierskiej, a w najgorszym wypadku otrzymasz należne odszkodowanie.

Jakie marki wybierać i gdzie kupować sprzęt?

Dobrze zaopatrzony sklep wędkarski online powinien mieć w ofercie produkty pochodzące od renomowanych, najsłynniejszych producentów sprzętu. Należą do nich bez wątpienia Jaxon, Dragon, Okuma, Westin, Mepps, Shimano czy Savage Gear. Jedne artykuły są tańsze, drugie droższe – to, na czyje produkty się zdecydujesz, powinieneś uzależnić od swoich potrzeb, umiejętności i stanu portfela.

Wszystkie wymienione marki posiada w ofercie www.sklepwedkarski.pl. Ceny są tam bardzo atrakcyjne, a obsługa klienta i same warunki zakupu dorównują najwyższym standardom. Wystarczy, że przed zakupem założysz konto, a gwarantowany okres zwrotu nieużywanego towaru wydłuży się aż do 100 dni! Można tam skorzystać ze wszystkich najpopularniejszych metod płatności oraz dostawy – a jest to z pewnością istotne kryterium, kiedy przychodzi nam wybierać internetowy sklep wędkarski. Ponadto nawigacja po sklepie jest banalnie prosta – ułatwia ją podział produktów na przejrzyste kategorie, wyznaczane m.in. ze względu na preferowaną metodę łowienia.

Od czego zacząć kompletowanie sprzętu wędkarskiego?

Cóż, ilu wędkarzy, tyle opinii. Każdy ma swój punkt widzenia na to, który element wyposażenia jest najistotniejszy. Większość jest jednak zgodna, że dwa elementy wymagające największej inwestycji to wędka i kołowrotek – to je trzeba wybrać najostrożniej i to na nie należy przeznaczyć najwięcej środków, jeśli chcemy, żeby służyły nam dobrze przez długie lata. Od wędki i kołowrotka zależy także komfort łowienia, w tym to, czy sprzęt będzie się zacinał podczas holu, czy będzie działał płynnie i sprawnie.

Reszta artykułów wędkarskich, w tym przynęty czy żyłki, zużywa się znacznie szybciej, ale jest również znacznie tańsza. Nie znaczy to wcale, że możemy wybrać byle jakie przynęty, i że nie odczujemy przy tym żadnej różnicy w komforcie połowu. Wręcz przeciwnie! Kupując przynętę, trzeba dobrać ją do metody łowienia, a nawet do konkretnego gatunku ryby, na jaką polujemy. Przynęty spinningowe i te do łowienia na spławik to dwa różne światy! Do połowu drapieżników, metodą spinningową lub trollingową, używa się przynęt gumowych albo woblerów. Te pierwsze są tańsze, więc nawet jeśli się zerwą, na przykład z powodu pewnych braków w technice na początkowym etapie wędkarskiej przygody, nie będzie to duży cios dla budżetu. Należy dokupić do nich główki jigowe, chyba że są one od razu w zestawie (nie jest to jednak duży problem, każdy stacjonarny i internetowy sklep wędkarski ma takie główki w swojej ofercie). Jeśli wybierasz się na połów białej ryby, musisz wziąć ze sobą zanętę – chlebek, kukurydzę albo specjalne kulki proteinowe. Większość stosowanych metod połowu wymaga również dokupienia haczyków, koszyków, krętlików, ścruciny i kilku innych gadżetów. Jeśli chodzi o żyłkę, dla potrzeb początkujących wędkarzy w zupełności wystarczy tani, ale mocny produkt. Bardziej doświadczeni wędkarze mogą skusić się na droższą plecionkę.

Najważniejsze to zrobić pierwszy krok!

To wcale nie takie trudne! Poczytaj o łowieniu danego gatunku ryb, zrób potrzebne zakupy (choćby przez Internet), ubierz się odpowiednio do pogody i wyrusz nad wodę, żeby spróbować swoich sił! Potrzebujesz sprzętu, dobrego nastawienia i jakiegoś rzetelnego źródła wiedzy. Jeśli możesz skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego, na przykład znajomego wędkarza – to świetnie! Na początek świetnie sprawdzi się spinning. Nie martw się, jeśli zerwiesz przynętę (lub kilka przynęt) i będziesz miał problemy z celnymi rzutami. Wszystko przyjdzie z czasem – w końcu nie od razu Rzym zbudowano!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here