Mieszkając w Łomiankach

Czternaście kilometrów od Warszawy położona jest miejscowość Łomianki, która z roku na rok jest coraz bardziej popularna wśród osób przybywających do aglomeracji warszawskiej. Dzięki wejściu w skład Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie miejscowość została włączona do pierwszej strefy biletowej, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną zarówno dla rodzin, jak i studentów przyjeżdżających na uczelnie warszawskie.

Dodatkową atrakcją w okresie wiosenno-letnim jest połączenie promem rowerowym z Białołęką, która znajduje się w Warszawie. W niedalekiej przyszłości planowane jest także połączenie z metrem, co dodatkowo uatrakcyjni okolice. Doskonałe połączenie ze stolicą Polski jest ogromną zaletą Łomianek, więc większość osób szukających mieszkań w tych okolicach bierze pod uwagę oferty sprzedaży wybudowanych tu nieruchomości. Mieszkania Łomianki to świetna oferta dla osób, które potrzebują własnego miejsca na ziemi w pobliżu serca Polski.

Przeciętny koszt za metr kwadratowy własnego mieszkania to około 5000 złotych. W porównaniu do cen mieszkań w stolicy jest to dość niska kwota, dlatego większość młodych ludzi decyduje się na zamieszkanie w tej okolicy. Są tu szkoły zarówno podstawowe, jak i ponadgimnazjalne, więc to dobra lokalizacja dla osób posiadających dzieci. Nie bez znaczenia jest także duża ilość żłobków oraz przedszkoli, w których można zostawić dzieci, gdy rodzice udają się do pracy.

W samych Łomiankach znajduje się sporo etatów, szczególnie w ostatnim czasie kiedy brakuje rąk do pracy. Jeżeli jednak nie można znaleźć wymarzonego etatu w tej miejscowości to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do Warszawy. Warszawska metropolia wciąż potrzebuję wielu pracowników i potrafi zaoferować o wiele wyższe stawki za godzinę pracy niż większość innych miast w Polsce. Dodatkowo jest to miasto gdzie można zrealizować najbardziej ambitne zamierzenia, więc większość ludzi będzie zadowolona.

Mieszkanie w pobliżu Warszawy to również możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach kulturalnych. Niemalże każdego dnia odbywają się różnorakie koncerty, przedstawienia teatralne i premiery filmów. Tylko tutaj można spotkać najsłynniejszych aktorów i aktorki na scenach największych i najbardziej popularnych deskach teatralnych. W samych Łomiankach również odbywają się pikniki rodzinne i koncerty plenerowe dedykowane mieszkańcom oraz ich dzieciom. Z pewnością nie zabraknie tutaj żadnych atrakcji, wystarczy tylko zainteresować się ofertą skierowaną do mieszkańców. Warto wspomnieć również o zabytkach, które się tutaj znajdują.

Początki historii Łomianek sięgają dziesiątego wieku, a wzmianki dotyczył 1418. Przez lata była to miejscowość wielokulturowa, gdzie mieszkali zarówno Polacy, jak i Żydzi oraz Niemcy. Niestety w wyniku II wojny światowej miejscowość ucierpiała, dlatego nie zachowało się wiele zabudowań z tego okresu. Mimo to Łomianki są piękną miejscowością, w której znajduje się mnóstwo drzew i zielonych terenów, gdzie można spędzać czas wraz z całą rodziną oraz przyjaciółmi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here