Hulajnoga elektryczna dla dziecka

Hulajnoga to niezwykle popularny sprzęt sportowy, które – niezmiennie od lat – jest uwielbiana przez kolejne pokolenia dzieci, będąc nieodłącznym towarzyszem ich zabaw na świeżym powietrzu. Hulajnogi elektryczne umożliwiają osiąganie większych prędkości i często uznaje się je za wygodniejsze. Wbrew pozorom, są odpowiednie również dla dzieci. Zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna dla dziecka zapewni mu bezpieczeństwo i dobrą zabawę? Podpowiadamy, jak ją dobrać.

Elektryczne wariacje popularnych sprzętów to prawdziwy hit rynkowy. Spopularyzowały je między innymi usługi sektora mikromobilności. Deskorolki i hulajnogi elektryczne świetnie sprawdzają się jako alternatywy dla tradycyjnych sprzętów. Nie męczą użytkownika w takim stopniu, jak te mechaniczne, co umożliwia stosowanie ich na dłuższe dystanse. W przypadku dzieci hulajnoga z napędem jest świetnym sposobem na oswojenie się ze sposobem kierowania pojazdami elektrycznymi. Może to procentować w przyszłości, gdy będą uczyć się jazdy na skuterze czy prowadzenia samochodu.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka powinna być dopasowana do ich potrzeb pod różnymi względami. Co ważne, można korzystać z niej również w sposób tradycyjny — odpychając się od ziemi. Po uruchomieniu silnika zamienia się ona w pojazd elektryczny z kołami na napęd.

Jak dobrać wysokość hulajnogi elektrycznej?

Dobrze dobrana wysokość to podstawa komfortu jazdy. Dla najmłodszych dzieci — od 3 do 5 lat — najlepiej sprawdzą się hulajnogi o wysokości poniżej 70 cm. 7-9 latki mogą korzystać z nieco wyższych modeli — do 80 cm. Nastolatki, które zazwyczaj mierzą już powyżej 140 cm, powinny wybrać hulajnogę wysokości 80-85 cm. W przypadku tych, które przekroczą miarę 170 cm, najlepiej szukać już wyższych hulajnóg — nawet powyżej 85 cm.

Na co zwrócić uwagę przy doborze hulajnogi elektrycznej?

Bardzo istotnym kryterium jest waga hulajnogi. Im lżejsza, tym łatwiej będzie dziecku nią kierować. Niska waga równa się wyższej zwrotności, co daje większą swobodę jazdy.

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to moc silnika. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, którym brakuje jeszcze świadomości zagrożeń. Im większa moc silnika, tym wyższa maksymalna prędkość. Elektryczna hulajnoga dla dzieci powinna mieć ograniczone możliwości w tym zakresie, co ogranicza ryzyko wypadków. W przypadku młodszych dzieci najlepiej szukać hulajnóg o mocy 1000 W. Nie pojedzie ona szybciej niż 30 km na godzinę. Nastolatki mogą poradzić sobie z szybszymi pojazdami, o mocy 2000 W lub nieco więcej.

Warto również sprawdzić grubość kół. Im grubsze, tym łatwiejsza będzie jazda na nierównym terenie. To istotne, ponieważ dzieci często nie przykładają dużej uwagi do rodzaju podłoża, po którym jadą, a cienkie kółka mogą zwiększać ryzyko upadku. Grube koła zapewniają im większe bezpieczeństwo.

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

Dokonując zakupu, zwróć uwagę na wszystkie wymienione wyżej aspekty, ale również na kolorystykę i design hulajnogi! Dzieci uwielbiają kolorowe modele z oryginalnymi printami, zatopionymi w lakier drobinami brokatu, ozdobione owiewkami czy ze spersonalizowanym napisem (np. imieniem właściciela/właścicielki), zaś szeroki asortyment modeli dostępnych na rynku pozwala wybrać model, który będzie spełniał najskrytsze dziecięce marzenia!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here