Jak udekorować stół na święta Bożego Narodzenia

Świąteczny stół można pięknie przystroić – na święta ubierz nie tylko choinkę. Podpowiadamy, jak uzyskać piękny efekt, ale minimalistyczny, z niewielką ilością dodatków. Do ozdabiania potrzebne są m.in. eleganckie obrusy, serwetki, świece, bieżnik na stół, gałązki. Jeśli potrzebujesz inspiracji, oto kilka propozycji.

Piękna oprawa stołu podczas świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, ważny dla całej rodziny. Stół wigilijny staje się wtedy centrum spotkań całej rodziny, gdyż to przy nim spędzamy wspólnie z bliskimi cały wieczór. Dekorowanie stołu powinno być elementem świątecznego rytuału.

Piękna oprawa świątecznego stołu nie tylko odpowiednio nastraja, ale też serwowane wtedy potrawy wigilijne prezentują się wyjątkowo. Warto poświęcić czas na udekorowanie stołu na święta Bożego Narodzenia. Pomysłów jest wiele – możesz wybrać klasyczną biel albo tradycyjną czerwień, ale też zdecydować się na modne złoto.

Minimalizm i klasyka – jakie dodatki wybrać?

Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć – domową i przytulną atmosferę czy może podniosłą? Inspiracji na efektowne udekorowanie stołu jest wiele, ale wystarczy kilka prostych dodatków, aby stworzyć piękną dekorację. Mogą to być m.in. stylowe serwetki, bieżnik na stół, świece, gałązki, biały lub czerwony obrus wigilijny. Obok zaś powinna stanąć pięknie udekorowana choinka.

Obrus świąteczny, serwety, bieżnik na stół

Przygotowanie stołu polega przede wszystkim na przykryciu go eleganckim obrusem lub bieżnikiem. Tkaniny dodają wiele uroku i są podstawowym elementem dekoracyjnym. Mogą być klasyczne i minimalistyczne, a bogato zdobione można do nich dobrać serwety.

Zadbaj też o wyjątkowy obrus, dbając o aranżację stołu – pięknie prezentuje się klasyczny biały, bo współgra z każdą stylizacją. Możesz też postawić na intrygujący kolor, np. bordowy ze złotymi nićmi, albo świątecznym motywm. Również bieżnik na stół stanowi wyjątkowo efektowną ozdobę na świątecznym stole, ale trzeba go odpowiednio dopasować – ważny jest jego rozmiar, wzór, kolor, grubość i faktura.

Zastawa świąteczna

Zastawa na święta może być wykonana z porcelany, ale sprawdzi się też klasyczna biała, ew. ze świątecznym wzorem lub ze złotymi czy srebrnymi urozmaiceniami. Ponadczasowe jest także szkło. Pięknie podkreśli podniosłość chwili. W sklepach są też specjalnie na tę okazję przygotowane kolekcje. Jeśli jednak stawiasz na klasykę, możesz zaszaleć z elementami dekoracyjnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here