Czy fitness to dobra forma aktywności?

Obecnie fitness to nie tylko forma aktywności fizyczne, ale i styl życia. Ten styl życia przejawia się troską o własne zdrowie i sprawność fizyczną. Fitness jest dynamicznym sposobem na dobre samopoczucie i poprawę nastroju. Dla wielu ludzi jest to po prostu styl życia.

Podstawowymi celami fitnessu są: poprawienie wydolności oddechowej, poprawienie funkcjonowania układu krążenia, zwiększenie wydolności serca oraz zredukowanie wszystkich napięć i stresu, który nas otacza.

Rodzaje zajęć fitness

ABT, to rodzaj zajęć, których zadaniem jest wymodelowanie poszczególnych partii ciała. Zawsze ćwiczenia poprzedzone są rozgrzewką, a na koniec wykonywane jest rozciąganie.
Zajęcia mają na celu wyszczuplenie partii ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki. Poziom intensywności jest umiarkowany, przeznaczony dla średniozaawansowanych.

ABS, to zajęcia które są połączeniem przeróżnych ćwiczeń, wykonywane są na jedną partie. Wzmacniają oraz modelują mięśnie brzucha. Przeznaczone są dla każdego, kto chce zmienić wygląd swojego brzucha.

Czym jest fitness?

BS, są to zajęcia podczas których korzysta się z takich przyrządów jak piłka, step, ciężarki. Na zakończenie wykonywane jest rozciąganie. Dzięki tym ćwiczeniom, zwiększamy siłę oraz naszych mięśni. Poziom intensywności umiarkowany, zajęcia przeznaczone są dla każdego.

Pilates, są to zajęcia które łączą w sobie elementy jogi, ćwiczeń siłowych i poprawiających równowagę ciała. Uczęszczając na takie zajęcia zapobiegamy problemom kręgosłupa i rozładowujemy stres. Zajęcia niezbyt trudne, przeznaczone dla każdego.

Step, są to zajęcia urozmaicone, poprzez dodanie elementów choreografii, która jest wykonywana na stepach. Bardzo skuteczne w redukcji tkanki tłuszczowej. Polecane dla osób średniozaawansowanych.

Fat burning, to typowe zajęcia aerobowe, o dość wysokim poziomie intensywności. Podczas takich zajęć skutecznie spalana jest tkanka tłuszczowa.

Stretching, jest typem zajęć podczas których stopniowo rozciągamy swoje ciało. Dzięki temu jest bardziej elastyczne i zwinne. Niepolecane dla osób starszych.

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/wioslarze-sportowe-do-czego-sluza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here