Jaki wybrać kształt wanny lub brodzika

Większość urządzających łazienkę i kupujących wannę lub brodzik, zastanawia się nad wyborem konkretnego modelu – wielkości, koloru i kształtu. Wiele zależy od wielkości łazienki.

Duża część kupujących decyduje się na brodzik prysznicowy, ale tradycyjna wanna także ma swoich zwolenników. Najchętniej kupowane są modele do zamontowania w narożniku, gdyż pozwalają maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń – są to wanny i brodziki prostokątne, kwadratowe i półokrągłe. Producenci oferują też wanny i brodziki o różnych dodatkowych udogodnieniach.

Kształt wanny a komfort użytkowania

Wybór konkretnej wanny wcale nie jest łatwy. Decydując się na wannę, trzeba wziąć pod uwagę kilka jej cech – m.in. kształt. Weź pod uwagę nie tylko wielkość łazienki, ale też swój wzrost i przyzwyczajenia, a urządzisz wyjątkowo komfortową strefę relaksu.

Ważnym kryterium jest też długość – wanna powinna być krótsza o ok. 20 cm niż wzrost użytkownika, aby była wygodna. Jednak im mniejsza ta różnica, tym lepiej – tym wyższy komfort. Ważna jest też głębokość i wyprofilowanie niecki. Wygodne są modele głębsze, bo można w nich zanurzyć w wodzie całe ciało, ale nie pozwolą nam oszczędzić. Znaczenie ma też szerokość, przede wszystkim dla par, które lubią wspólne kąpiele.

Jaki kształt wanny wybrać?

Wanna narożna. Narożne wanny mają zaokrągloną formę i posiadają wiele zalet względem prostokątnych modeli. Jest wyjątkowo komfortowa i pojemna, oferuje wygodną powierzchnię, gdyż ma szeroki rant.

Wanna wolnostojąca. Króluje w przestronnych salonach kąpielowych, gdyż pozwalają one na jej wyeksponowanie w strefie kąpielowej. Są niezwykle eleganckie i efektowne, ale też droższe.

Wanna prostokątna. To jeden z częstych wyborów ze względu na komfort, funkcjonalność i estetykę. Stanowi ozdobę pomieszczenia i jest uniwersalna, sprawdzi się w łazienkach w każdym stylu – klasycznym, tradycyjnym, minimalistycznym, nowoczesnym itd. To klasyczny i elegancki model, który sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Jaki kształt brodzika wybrać?

Kabina i brodzik prysznicowy to najpopularniejsze wyposażenie łazienek. Możliwości aranżacyjne są ogromne ze względu na dostępne kształty, kolory i rozmiary modeli, które można idealnie dopasować do różnych pomieszczeń.

W przypadku brodzika, jego kształt zależy od kształtu kabiny. Najczęściej kupowane są brodziki kwadratowe. Modele półokrągłe są zwykle droższe od prostokątnej, co wynika z wyższej ceny giętego szkła. Narożne kabiny to najczęstszy wybór, co wynika z dużego wyboru takich modeli, ale też z ich funkcjonalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here