Kryptowaluty – świat nowych możliwości

Kryptowaluta to środek elektronicznej płatności wykorzystywany do rozliczeń między użytkownikami. Nazywana jest inaczej walutą kryptograficzną i ma postać cyfrowego znacznika. Jednostki monetarnej samej w sobie nikt nie może posiadać – każdy użytkownik dysponuje kluczem elektronicznym do zasobu cyfrowego, który na okres posiadania klucza jest własnością użytkownika ( S. T. Black). Pierwszą kryptowalutą w historii świata jest bitcoin, skrótem którego jest coraz bardziej powszechne BTC, wykorzystywane na całym świecie do ustalenia tego, w jakiej erze żyjemy. Czas podzielił się na okres przed BTC oraz po BTC. Wszystko co wydarzyło się w erze przed BTC doprowadziło do powstania środków płatności cyfrowej, których założeniem jest umożliwienie użytkownikom na całym świecie realizowanie natychmiastowych płatności bez względu na różnice kursowe. To założenie było pierwsze, na nim wyrosła nowa ideologia, filozofia okresu po BTC, który rozpoczęty przy końcu pierwszej dekady XXI wieku, trwa nadal i nikt nie ma pewności, co będzie kolejnym przełomem.

Era po BTC i jej konsekwencje

Bitcoin długo pracował sobie na swój sukces – wszyscy chcieliby, ażeby tak właśnie było. Bitcoin jednak nie musiał na nic pracować – jest środkiem elektronicznym, nie mającym postaci materialnej, posiadającym natomiast wartość namacalną w postaci realnej waluty. Jest wymienialny na wszystkie waluty świata i większość środków cyfrowych. Każdą kryptowalutę, każdy token i ICO da się sprowadzić do BTC, nawet jeśli rynek nie dysponuje mechanizmem bezpośredniej konwersji. BTC jest podstawowym narzędziem rozliczeniowym kryptowalutowych giełd na świecie, istnieją jednak rynki, które ze względu na swoją specyfikę oferują rozliczenia w innych walutach.
W erze po BTC powstało setki tysięcy tokenów, i ICO, niektóre z nich uzyskały rangę kryptowaluty, inne wciąż pozostają tokenami.

Mówi się, że token to wynalazek organizacji a kryptowaluta to idea. W rzeczywistości tak nie jest. Ethereum jest kryptowalutą, zaliczaną do monet, podobnie jak bitcoin. Niektóre z tokenów mają możliwość awansowania na kryptowalutę, inne nie zawsze dostają taką szansę – albo znikają w odmętach internetu, albo wieść o nich ginie. W najlepszym przypadku stają się jak IOTA, która swoją podróż zaczynała od wersji ICO – mechanizmu dostępnego w przedsprzedaży w atrakcyjnej cenie.

ICO- czym jest initial offer coin i jaki ma potencjał

Jedne Initial Offer Coin stają się tokenami z możliwością awansu na kryptowalutę lub po awansie, inne służą wyłącznie do finansowania działalności organizacji. ICO to cyfrowe dzieci crowdfundingu – wirtualnego zbierania środków na określony cel. ICO może stać się tokenem, jeśli filozofia wprowadzenia środka na rynek znajduje społeczne uzasadnienie (np. poprawa czasu natychmiastowych płatności), token może zniknąć lub być atrakcyjnym narzędziem krótko lub długotrwałego zysku.
Rynek kryptowalut to świat nieograniczonych możliwości pozyskiwania pieniędzy – warto jednak pamiętać, że w większości przypadków wykopywanie tokenów nie jest opłacalne – niszczy komputer. Obciążenie dysku, procesora, procesora graficznego i układu chłodzenia sprawia, że intensywne wydobywanie roczne skraca żywność sprzętu o 90% nawet przy dobrym chłodzeniu.
Cyfrowa rewolucja uruchomiła procesy zmieniające natychmiastową gospodarkę w społeczeństwo instant, gdzie relacje społeczne, zawodowe i wszelkie inne procesy skraca się, optymalizuje lub całkowicie eliminuje. Społeczeństwo instant żyje w proszku i coraz częściej na chiński wzór pomieszkuje przez większość życia w niewymiarowych klatkach, niespełniających podstawowych zasad humanitaryzmu.

magiaperswazji.pl/