Laserowe zamykanie naczynek

Medycyna estetyczna była stosowana już w czasach starożytności, jednak w ostatnich dekadach bardzo zyskała na popularności. Jednym z zabiegów proponowanych przez ten dział medycyny jest laserowe zamykanie naczynek. Co warto zatem wiedzieć o takich zabiegach?

Laserowe zamykanie naczynek Katowice

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, do którego wykorzystuje się lasery, których wiązka pozwala na zamknięcie i zmniejszenie widoczności żyłek, tworzących sieci czerwonych pajączków. Odpowiednie ustawienie lasera, a w szczególności mocy i długości jego fal, pozwala na absorpcję światła przez krew, która znajduje się w naczyniach krwionośnych. Krew podgrzewana jest do wysokiej temperatury, dochodzi do obkurczania naczynek, a tym samym redukcji ich widoczności.

Zabiegi laserowego zamykania naczynek przeprowadzane są nie tylko u osób kierujących się względami estetycznymi. Szczególnie wskazane są w leczeniu niektórych dolegliwości dermatologicznych. Do takich zalicza się rumień, trądzik różowaty, czy różnego rodzaju naczyniaki. Zabiegi te stosuje się także często w celu usuwania płytkich i średnich zmarszczek, jak również dla poprawy wiotkości skóry. W dzisiejszych czasach rozwój medycyny estetycznej pozwala na redukcję zaczerwienień niemal na każdej części ciała. Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów należy laserowe zamykanie naczynek na nogach. Innym rodzajem najczęściej wykonywanych zabiegów jest laserowe zamykanie naczynek na twarzy. Zabiegi te umożliwiają bowiem efektywne, bezpieczne i skuteczne pozbycie się kompleksów, zwłaszcza w tak newralgicznych i wystawionych na opinię innych miejscach.

Przeciwwskazania

Jak w każdym przypadku użycia lasera, również w przypadku zamykania naczynek istnieją pewne przeciwwskazania. Do takich zalicza się między innymi zaawansowana cukrzyca, przyjmowanie leków skutkujących rozrzedzeniem krwi, choroby nowotworowe, padaczka, ciąża i karmienie piersią, czy też uszkodzenia skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek katowice – czy warto?

Rozszerzone naczynka często stają się źródłem kompleksów u wielu osób. Istnieje wiele metod walki z nimi, jednak na popularności wciąż zyskują zabiegi tj. laserowe zamykanie naczynek na nogach, czy też laserowe zamykanie naczynek na twarzy. Ich przeprowadzenie pozwala trwale pozbyć się problemów, a dodatkowo jest praktycznie bezbolesny. Bo czy warto odmawiać sobie przyjemności dnia codziennego i żyć wiecznie w ukryciu, kiedy medycyna estetyczna daje nam łatwy sposób na zwalczanie kompleksów?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here