Lecytyna rzepakowa

Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu naturalnych substancji. Dlatego tyle uwagi poświęca się zróżnicowanej diecie. Nie powinno w niej zabraknąć lecytyny. Co warto o niej wiedzieć?

Lecytyna – co to za substancja?

Termin ten określa mieszaninę związków o charakterze lipidowym. Lecytynę budują takie składniki jak glikolipidy, fosfolipidy, woda, węglowodany oraz trójglicerydy. Pełni ona bardzo ważna rolę w naszym organizmie. Jest bowiem składnikiem budulcowym każdej komórki ciała człowieka. Znajdziemy ją chociażby w tkankach mózgu oraz otoczkach mielinowych układu nerwowego. Lecytyna jest bardzo ważnym czynnikiem w procesach zapamiętywania czy utrzymania wysokiej koncentracji. Poleca się ją więc osobom pracującym umysłowo, studentom oraz uczniom. Szczególnie powinny o niej pamiętać osoby starsze. Regularne przyswajanie lecytyny daje zauważalną poprawę już po trzech miesiącach. Lepszą pracę mózgu szybko odczujemy, dzięki czemu będziemy kreatywniejsi i skuteczniejsi. Lecytyna nie jest jednak polecane wyłącznie dla mózgu. Wpływa bowiem znacząco także na prace wątroby. Pomaga bowiem w poprawie jej otłuszczenia i funkcjonowania. Dzięki temu możemy uniknąć takich schorzeń jak kamienie żółciowe czy miażdżyca.

Lecytyna – gdzie występuje naturalnie?

Mimo tak szerokiego zastosowania tej substancji, nasz organizm wcale nie potrzebuje jej w ogromnych ilościach. Wystarczy bowiem, jak dziennie spożyjemy raptem 2,5 g lecytyny. Będąc na zbilansowanej diecie wcale nie musimy się martwić o spełnienie tej normy. Lecytynę znajdziemy bowiem w orzechach, soi, żółtkach jajek, wątrobie, oliwkach, nabiale, a także słonecznikach i zielonych warzywach. Po tę substancję sięgają także producenci żywności. Chętnie jest stosowana do produkcji czekolad, wyrobów cukierniczych oraz makaronów. Substancja ta oznaczana jest na etykietach symbolem E322. Jej obecność poprawia konsystencję ciasta i zapobiega jego przywieraniu do naczyń. Dzięki niej produkty zachowują również świeżość przez dłuższy czas. Lecytyna pełni więc bardzo praktyczne funkcje.

Lecytyna rzepakowa – jakie są jej zalety?

O jakości lecytyny świadczą tak naprawdę zawarte w niej oleje. Stanowią one blisko 1/3 ich składu. W zależności od rodzaju rośliny będzie ona miała zróżnicowaną budowę. Warta uwagi jest bez wątpienia lecytyna rzepakowa. Substancja ta jest niezwykle bogata w substancje odżywcze. Przede wszystkim posiada bardzo dużą ilość kwasów omega-3, które dla człowieka są niezwykle pożyteczne. Lecytyna rzepakowa znacznie lepiej prezentuje się na tle innych odmian, takich jak słonecznikowa czy sojowa. Nic więc dziwnego, że oferuje ją wielu dystrybutorów surowców spożywczych. Więcej informacji znajdziesz tutaj https://oqema.pl/aktualnosci/lecytyna-sojowa-rzepakowa-slonecznikowa-w-stalej-ofercie-overlack. Jakość tej substancji jest potwierdzona europejskimi certyfikatami. Oferty dostawców możemy bez problemu porównać w sieci, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Wówczas nie będziemy musieli obawiać się o jakość końcową produktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here