kurtki na zimę

Ciepła, komfortowa, ale i modna – taka kurtka zimowa byłaby idealna. Modeli jest tak wiele, że trudno zdecydować się na konkretną, dlatego podpowiadamy, które fasony są najpopularniejsze i do czego pasują. Kilka porad pomoże wybrać Wam najwłaściwszą.

Kurtki zimowe damskie

Kurtki damskie puchowe

Kurtki puchówki to najlepsza opcja dla osób, które lubią ciepło, komfort i raczej ciężko znoszą zimowe temperatury. Modele puchowe są lekkie, ale zadbają o nasze ciepło, a także pozwolą skórze swobodnie oddychać.

To jedne z najpopularniejszych okryć wierzchnich na zimę – modne są kurtki damskie m.in. beżowe, szare, różowe, ale też w odcieniach metalicznych. Ich zaletą jest też uniwersalny design – pasują do różnych stylizacji, można je nosić na co dzień, do uprawiania sportów, na spacery, ale i do pracy. Dla wielu pań to idealna kurtka zimowa!

Długie kurtki zimowe

Długie kurtki, najlepiej z kapturem, będą świetnym wyborem dla pań, które stawiają na komfort i ciepło – sprawdzą się podczas ferii zimowych, wypadów na narty czy długich spacerów z dzieckiem i psem. Można nosić pod nimi wygodnie bluzy czy grube swetry. Jeśli stawiasz na elegancję, warto rozważyć także płaszcze. Kurtka zimowa zapewni jednak więcej ciepła i komfortu – może być ozdobiona wzorem, co doda jej stylu i szyku.

Kurtka jesienna – propozycje modeli

Kurtka jesienna pikowana

Na początek zimy oraz na sezon jesienny częstym wyborem są kurtki damskie pikowane – bardziej elegancka alternatywa dla modeli puchowych. Są lekkie, pasują do jeansów czy spódnic, sprawdzą się też do biura. Najlepiej prezentują się na szczupłych sylwetkach. W tym sezonie modne są m.in. modele beżowe, srebrne, pastelowe i metaliczne – wystarczy dodać im urozmaicenia, dobierając różne dodatki.

Kurtki parki

Jako kurtka jesienna sprawdzi się też popularna „parka”. Takie modele doskonale łączą wygodę i aktualne trendy modowe. Pasują do casualowych i sportowych zestawów, również stylizacji inspirowanych rockiem czy punkiem. Są długie i zapewniają ocieplanie w chłodne jesienne dni i wieczory. Poza tym parki mają jeszcze jedną ważną zaletę – optycznie wyszczuplają sylwetkę.

Fason to nie wszystko – wybierz też na pewno właściwy rozmiar. Pamiętaj, że w zimie zwykle ubieramy się na cebulkę, a zatem pod kurtką będzie zwykle sweter albo bluza. Musisz czuć się w takiej stylizacji swobodnie i komfortowo. Kurtka damska na jesień lub zimę musi być idealnie dopasowana – nie za ciasna, bo nie pozwoli na swobodne ruchy, ani nie za gruba, bo nie zapewni ciepła i komfortu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here