prześcieradło

Wybór prześcieradła często traktujemy po macoszemu, a to duży błąd. Warto kupić prześcieradło, dzięki któremu będzie nam się spało jeszcze lepiej!

Kompletujesz właśnie pościel? To dobry moment, by wybrać odpowiednie prześcieradło. Choć często traktujemy ten element pościeli, jako mniej istotny, to tak naprawdę prześcieradło jest ważne nie tylko do ochrony łóżka, higieny, ale i komfortu snu.

Dlaczego prześcieradło jest takie ważne?

Gdy myślimy o zaścielonym łóżku, trudno nam wyobrazić je bez prześcieradła. Nie bez powodu, bo ten element pościeli pozwala na zachowanie czystości i ochronę materaca przed potem, a także zanieczyszczeniami takimi jak martwy naskórek, czy włosy. Te tracimy w tracimy w ciągu snu każdej nocy! Prześcieradło jednak to nie tylko higiena i ochrona łóżka, ale także komfort w czasie snu. Dlatego tak istotny jest wybór materiału, który będzie miły dla ciała i sprawi, że spanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Jakie prześcieradło wybrać? Takie, które idealnie wpisze się w Twoje potrzeby.

Z gumką czy bez?

Które prześcieradło wybrać – takie z gumką, czy może bez niej? Prześcieradło z gumką to w większości przypadków synonim wygody w trakcie snu. Nie zsuwa się, nie zmienia swojej lokalizacji, a także nie wymaga częstego poprawiania. Docenią je wszystkie osoby, które często zmieniają swoje ułożenie podczas snu i mają dość zwijającego się materiału prześcieradła, które może zaburzać komfort odpoczynku. Prześcieradło wyposażone w gumkę idealnie przylega do powierzchni łóżka i pozwala spać spokojnie. Jego wadą za to jest składanie – by to zrobić dobrze trzeba wykazać się cierpliwością. Dla kogo zatem prześcieradło bez gumki? To wybór dla tych, którzy nie zmieniają często pozycji w trakcie snu, a także śpią na kanapie, czy na łóżku bez materaca.

Z jakiego materiału wybrać prześcieradło?

Prześcieradła mogą być uszyte z różnych materiałów, dlatego warto wybrać te idealne dla swoich potrzeb. Najpopularniejsze rodzaje prześcieradeł to z pewnością frotte, jersey i bawełna. Które z nich wybrać?

Prześcieradło frotte cechuje się wytrzymałością, a także miękkością. To uniwersalny wybór, bo takie prześcieradło sprawdza się w zarówno ciepłe dni, gdy mocniej się pocimy, ale także w chłodniejsze, bo dzięki grubości materiału utrzymuje także ciepło. Dużą zaletą wyboru takiego prześcieradła jest także to, że nie trzeba go prasować.

Prześcieradło jersey jest cieńsze od prześcieradła frotte, jednak ciągle jest przewiewne oraz pochłaniające wilgoć. To sprawia, że świetnie nadaje się do zastosowania całorocznego. Prześcieradła z tej dzianiny dostępne są w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do wystroju sypialni i aktualnego kompletu pościeli.

Bawełniane prześcieradło to uniwersalny wybór dla tych, którzy lubią kolorowe, naturalne prześcieradła i nie potrzebują prześcieradła z gumką. Sprawdza się to dobrze do kanap i łóżek pozbawionych materaca.

Ciekawym rodzajem prześcieradła jest także to z flaneli. Prześcieradło flanelowe grube, wytrzymałe, a także dostępne w opcjach z gumką i bez.

Warto zastanowić się nad prześcieradłem, które wpisze się w Twoje potrzeby, gust i zapewni komfort w trakcie snu. Przyjemny materiał  to pierwsza część sukcesu, drugą stanowi rodzaj prześcieradła, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here