Prześcieradła

Skompletowanie pościeli całej rodziny to bardzo często niemałe wyzwanie. Dziecko, rodzice i nastoletni syn mogą mieć zupełnie różne oczekiwania dotyczące materiału prześcieradła, od którego zależy komfort snu i bardzo często także funkcjonowanie w ciągu dnia. Sprawdź, jak dopasować rodzaj prześcieradła do potrzeb każdego członka rodziny.

Przyjemne w dotyku prześcieradło dla dziecka

Najwięcej uwagi prawdopodobnie będzie wymagało wybranie materiału odpowiedniego dla dziecka, które często nie umie wyrazić jeszcze swoich potrzeb w tej kwestii. Warto pamiętać, że maluchy sporą część dnia spędzają w łóżku, dlatego należy zapewnić im maksymalną wygodę. Bardzo często przyczyną niespokojnego snu jest prześcieradło lub sztuczny materiał powodujący pocenie się podczas drzemki.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku wiercącego się malucha może być uniwersalne prześcieradło z gumką 80×160. Zazwyczaj takie modele są wykonane z jerseyu i frotte, czyli dwóch przyjemnych w dotyku i miękkich materiałów o doskonałych warunkach termicznych. Należy stawiać na zapewnienie ciepła i przewiewność, ponieważ zmarznięcie lub przepocenie mogą prowadzić do przeziębienia. Zaleca się ponadto zakup prześcieradła dla alergików.

Elegancki materiał dla rodziców: prześcieradło – satyna bawełniana

W przypadku dorosłych również należy postawić przede wszystkim na wygodę. W sypialni rodziców bardzo ważne są również względy estetyczne, dlatego strzałem w dziesiątkę może okazać się prześcieradło z satyny bawełnianej, które nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pościeli. Elegancja satyny i miękkość bawełny stanowią idealne połączenie, które jest gwarancją wysokiej jakości snu.

Satyna bawełniana ma naprawdę wiele zalet, które przemawiają na jej korzyść. Taki materiał jest wprost stworzony dla alergików i osób ze skłonnością do podrażnień. Ponadto jest przewiewny, chroni przed poceniem i dobrze wchłania wilgoć. Na dodatek długo zachowuje estetyczny wygląd, jest wytrzymały, może być prany w pralce i nie wymaga prasowania. Podobnymi właściwościami mogą pochwalić się prześcieradła z kory.

Wygodne prześcieradło dla nastolatka

Sen jest bardzo ważną częścią życia nastolatka i to w dużej mierze od niego mogą zależeć wyniki w szkole czy też dobre samopoczucie. Wybór materiału powinien w stu procentach zależeć od preferencji dziecka. Zmarzluchom może przypaść do gustu praktyczne prześcieradło frotte z gumką, która zapobiega powstawaniu zagnieceń i rolowaniu się materiału. Jeszcze więcej ciepła może zapewnić miękki w dotyku jersey.

W zimniejsze dni może sprawdzić się także flanela, która zapobiegnie przebudzaniu się w nocy lub utrudnionemu zasypianiu z powodu odczuwania zimna. Wiosną i latem można zaproponować nastolatkowi przewiewne i zapewniające przyjemne uczucie chłodu prześcieradło z satyny bawełnianej ze sklepu Nyks. Bawełna bez problemu poradzi sobie także z nadmiernym poceniem, które jest problemem wielu dojrzewających osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here