Dwa rodzaje pasków męskich, które powinieneś mieć w swojej garderobie

Odpowiednio dobrane dodatki są w stanie wzbogacić każdą stylizację. Zarówno damską, jak i męską. W przypadku kobiet ich wybór jest jednak o wiele większy, bo panie mogą postawić między innymi na biżuterię, ciekawe okrycia głowy, apaszki czy torebki. Panowie nie mają niestety tak dużego pola do popisu. To jednak nie oznacza, że pozostają zupełnie bez wyjścia. Mogą przecież zdecydować się na zegarek, torbę męską albo pasek.

Męskie paski są nie tylko elementem ozdobnym, ale i praktycznym. Służą podkreśleniu danej stylizacji, ale również podtrzymywaniu spodni na miejscu. Każdy zestaw ubrań wzbogacony o konkretny pasek prezentuje się zupełnie inaczej, niż bez. Z tego powodu panowie, nawet jeśli z przyczyn czysto praktycznych nie potrzebują takiego dodatku, i tak w większości się na niego decydują. Pozostaje jednak pytanie, jak umiejętnie dobrać wskazany dodatek? Otóż okazuje się, że wystarczy mieć w szafie dwa rodzaje paska, by w każdej sytuacji móc dobrze się prezentować.

Pasek męski skórzany do garnituru i stylizacji biznesowych oraz oficjalnych

Bywa, że panowie zastanawiają się czy pasek jest konieczny, kiedy zakładają garnitur. A prawda jest taka, że elegancka stylizacja wręcz wymaga takiego elementu. Szykując się do oficjalnego wyjścia nie można o nim zapominać.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że męskie paski w wydaniu biznesowym, to zazwyczaj paski wykonane ze naturalnej skóry. Tylko takie modele prezentują się dobrze z garniturem, materiałowym spodniami czy marynarką. Poza tym, sytuacja biznesowa na ogół wymaga tego, by pasek miał klasyczny wzór, był węższy i ozdobiony minimalistyczną prostokątną klamrą. Wszelkie udziwnienia czy bardzo dekoracyjne wstawki nie są mile widziane. Poza tym, skórzany pasek na specjalne okazje czy do pracy, powinien być kolorystycznie dobrany do obuwia.

Paski męskie do spodni ze skóry, to modele, które sprawdzają się przy okazji dużych wyjść, biznesowych spotkań czy oficjalnych eventów. A co z dodatkami na co dzień?

Paski męskie parciane do jeansów i casualowych stylizacji

Modele, które pasują do jeansów i codziennych stylizacji, to zarówno modele wykonane ze skóry, jak i paski parciane. Te drugie wybierane są jednak znacznie częściej, gdy chodzi o casualowe, a nawet sportowe stylizacje.

Niewątpliwą ich zaletą jest cena, która jest znacznie niższa, niż w przypadku skórzanych egzemplarzy. Poza tym, parciane modele są bardziej swobodne i mniej eleganckie. Lepiej wpisują się w codzienne funkcjonowanie.
W ich przypadku obowiązuje jednak ta sama zasada doboru, jak w dodatkach ze skóry. Najlepiej, gdy kolorystycznie pasują bowiem do butów. Parciany pasek męski może być jednak nieco szerszy, niż model skórzany.

Sprawdź paski parciane w ofercie sklepu Supergalanteria : https://supergalanteria.pl/on-produkty-dla-mezczyzn/modne-paski-meskie/paski-parciane

lub

paski skórzane: https://supergalanteria.pl/on-produkty-dla-mezczyzn/modne-paski-meskie/paski-skorzane

Zasady kompletowania stylizacji z użyciem paska skórzanego i parcianego

Posiadając zarówno skórzany, jak i parciany pasek męski będziesz gotowy do wyjścia w każdych okolicznościach. Zanim jednak wyruszysz w drogę, dobrze się zastanów czy wszystko jest ok. Jest bowiem kilka zasad, którymi trzeba się kierować kompletując daną stylizację.

Zakładając pasek, należy się upewnić czy został on przełożony przez wszystkie szlufki w spodniach. Ominięcie jakiejkolwiek wygląda bardzo nieestetycznie. Niestety często się to jednak zdarza, zwłaszcza gdy chodzi o sztuki z tyłu spodni. Co więcej, gdy decydujesz się na szelki, z paska automatycznie zrezygnuj. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie służy do podtrzymywania spodni. Noszenie jednocześnie obydwu – mija się z celem i prezentuje śmiesznie.

Zaopatrzenie się w obydwa rodzaje pasków da ci pewność, że w każdej sytuacji będziesz dobrze wyglądał. Jeśli jednak nie chcesz decydować się na dwa różne modele, wystarczy pasek skórzany. Uniwersalny i jednocześnie oryginalny egzemplarz wykonany z naturalnej skóry, to w końcu klasyka gatunku. Z takim dodatkiem, zwłaszcza w czarnym kolorze, w większości zestawów z pewnością odpowiednio się zaprezentujesz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here