Ludzie od wieków lubią różnego rodzaju łamigłówki, a najlepsze są takie, w których mogą się sprawdzić. Dlatego też cały czas dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju gry sprawdzające umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Jednak niektórym i to nie wystarczy i szukają czegoś jeszcze bardziej intrygującego. I niektórzy rzeczywiście znajdują, na przykład w pokojach typu escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do nas z zachodu, gdzie jest dość popularna. Również u nas cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo nie brakuje ludzi, którzy lubią się na wszelkie sposoby sprawdzać, przy okazji dobrze się bawiąc. W największym skrócie pokoje typu escape room to po prostu zespołowe gry w świecie rzeczywistym, mające na celu rozwiązanie wcale nie łatwych zagadek. W grach takich uczestnicy są zamykani do tytułowego pokoju, wypełnionego różnymi przedmiotami. W pokoju znajdują się wskazówki, dzięki którym można będzie otworzyć drzwi i z niego wyjść, ale jeśli ktoś myśli że te zagadki są łatwe, to jest w duży błędzie. W typowej sesji takich gier bierze udział od dwóch do pięciu osób. Ich ilość jest uzależniona od wielkości samego pokoju, który najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Standardowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestnicy będą mieli od kilkudziesięciu minut do godziny, i jak się okazuje, wcale w tym czasie łatwo nie będzie. Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora ilość zespołów zostaje niestety uwięziona na wieki w zamkniętym pokoju. Oczywiście to na wieki to czas, kiedy ktoś z obsługi przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W naszym kraju tego typu pokoje można znaleźć w kilku miastach i cały czas pojawiają się następne. W każdym takim klubie jest przeważnie kilka pokoi, które można albo zupełnie niezależnie pokonywać, albo przechodzić od jednego do drugiego. Pokoje różnią się stylem i rodzajem zagadek, wszystko to ma na celu zaskoczenie gości i sprawienie, żeby za każdym razem mogli coś innego odkryć.

rodzicdziala.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKursy matura
Następny artykułJak manipulować ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here