Zawód lekarz to w Polsce ciągle jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Niestety, ale dawno już stracił on na znaczeniu pod względem prestiżu. Wszystko dlatego, że po prostu większość lekarzy zamiast pomagać ludziom nastawili się po prostu na zarabianie pieniędzy. No ale abstrahując od tego, jak do swojej pracy podchodzą lekarze fakt jest jeden – jest to zawód świetnie płatny. Studia medyczne na najwyższym poziomie można zrobić oczywiście w Polsce. Mamy kilka uznanych w Europie akademii medycznych , które wychowują i uczą kolejne pokolenia lekarzy. Nie mniej jednak konkurencyjnych uczelni jest również kilkadziesiąt w całej Europie i na nie też warto zwrócić uwagę. Jeśli ktoś ma prawdziwe zamiłowanie do nauki to oczywiście zrobi wszystko , żeby studiować dziennie. Ale nie oszukujmy się, większość studentów zagranicznych uczelni pochodzących z Polski studiuje medycynę zaocznie. Wszystko dlatego, że takie studia są po prostu łatwiejsze, chociaż oczywiście sporo droższe. Nie mniej jednak na studia medyczne wybiera się młodzież, która ma raczej zamożne pochodzenie.

podolodzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here