Stylowe okulary

Bycie okularnikiem już dawno przestało być powodem kompleksów. Okulary stały się tak modnym dodatkiem, że wielu panów decyduje się nawet na noszenie zerówek. Oryginalny, dobrze dopasowany model może być naprawdę ciekawym uzupełnieniem modnej stylizacji. Sprawdź, jakie okulary to prawdziwa klasyka w świecie męskiej mody.

Lenonki dla artystycznych dusz i buntowników

Te bardzo charakterystyczne okulary nie wychodzą z mody od czasów Johna Lennona, który zapewnił im status kultowego dodatku dla wszystkich fanów wolności, miłości oraz pokoju. Obecnie po okulary lenonki sięgają już nie tylko dzieci kwiaty i buntownicy, ale także znani celebryci potrafiący bawić się ponadczasowymi trendami. Bez dwóch zdań okrągłe szkła przyciągną uwagę i dodadzą stylizacji odrobiny tajemniczości.

Podczas zakupów online lub wizyty u optyka warto zastanowić się, czy lenonki pasują do kształtu twarzy. Okrągłe szkła są naprawdę wymagające pod tym względem i niewielu panów wygląda w nich dobrze. Raczej bez obaw mogą sięgnąć po nie właściciele owalnej twarzy, którzy prezentują się nieźle w prawie każdych okularach. Ten model może ponadto nieznacznie złagodzić ostre rysy kwadratowej twarzy.

Okulary pilotki dla fanów klasyki

Choć może to być sporym zaskoczeniem, to popularne pilotki spore grono fanów zdobyły już prawie sto lat temu. Początkowo pełniły bardzo praktyczne funkcje, ponieważ zostały zaprojektowane w celu ochrony oczu pilotów przed promieniami słonecznymi. Jednak już w drugiej połowie lat trzydziestych okulary Aviator męskie wkroczyły do świata mody. Prawdziwy renesans przeżyły jednak za sprawą kultowego stylu Toma Cruise’a w filmie Top Gun.

Od tego czasu pilotki są uznawane za jeden z najbardziej męskich modeli okularów. W sklepie Edibazzar można znaleźć nie tylko standardową wersję chroniącą przed słońcem, ale także ultramodne zerówki inspirowane Aviatorami. Co ciekawe, ten model pasuje do każdego kształtu twarzy, a nieco uważać powinni jedynie mężczyźni z okrągłą twarzą. Ponadto pilotki można śmiało łączyć zarówno z casualowymi koszulami, jak i sportowymi stylizacjami.

Nerdy nie tylko dla kujonów

Jeszcze kilkanaście lat temu duże szkła w grubych, plastikowych oprawkach zdecydowanie nie cieszyły się popularnością i rzeczywiście kojarzyły się z typowymi kujonami. Obecnie okulary nerdy są ostatnim krzykiem mody i zerówki z oferty hurtowni Edibazzar schodzą jak ciepłe bułeczki. Choć taki model najczęściej jest wybierany przez kobiety, to dość duże okulary są wprost stworzone dla męskiej twarzy.

Wbrew pozorom kujonki pomimo sporych rozmiarów najlepszy duet stworzą z dość subtelnymi rysami i niezbyt dużymi twarzami. Mogą świetnie podkreślić wyraziste kości policzkowe, które są uważane w przypadku panów za spory atut. Na ten model powinni natomiast uważać mężczyźni z okrągłą twarzą, której zdecydowanie nie wyszczuplą. Dość charakterne okulary mogą ponadto wyostrzyć rysy w przypadku twarzy przypominającej kształtem kwadrat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here