Być może nie jest zbyt dobrze znane turystom, jednak braku atrakcyjności nie można mu zarzucić. Kto zdecyduje się odwiedzić tę krainę, z pewnością nie będzie żałował. Pojezierze Litewskie to moc atrakcji, dzięki którym wycieczki po jego terenie dają wiele radości. Co można tu zobaczyć? Jakie atrakcje turystyczne czekają na tych miłośników podróży, który postawili na Pojezierze Litewskie jako na główny cel swej wycieczki?
Ta kraina to przede wszystkim piękna przyroda oraz malownicza sceneria, która może oczarować nas dorzecze Niemna. Tu każdy z nas szybko się przekona, że Pojezierze Litewskie jest jednym z ciekawszych regionów nad Morzem Bałtyckim. Nie brak ciekawych zakątków na polskiej części tego obszaru, choć większość tego pojezierza znajduje się już na terenie Litwy. Położenie na granicy dwóch państw i związana z tym faktem wielokulturowość stanowi jednak kolejną atrakcję. Wycieczki po lasach, wędrówki dolinami rzek – oto rarytasy, którymi miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku zachwyci to pojezierze. Polodowcowa sceneria, tak typowa dla tej krainy, może tu oczarować każdego. Pojezierze Litewskie może się tez pochwalić ciekawymi miejscowościami oraz miastami. Dla tych, którzy chcą poznać polską część tej krainy, bez wątpienia kuszącym punktem w programie wycieczki będą Suwałki. Augustów oraz Sejny to kolejne miejscowości, które zaczynają zdobywać coraz większe uznanie w oczach turystów. Największą popularnością cieszą się tu jednak jeziora, a przede wszystkim Wigry i Sajno. To one uchodzą za największe atrakcje Pojezierza Litewskiego, a ich brzegi są częstymi celami wielu wypraw.

pomaranczowe.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here