Co warto wiedzieć o zastosowaniu lakierów hybrydowych?

Lakiery hybrydowe są modne i to nie tylko wśród młodych kobiet. Warto wspomnieć również o tym, że zaraz po stylizacji paznokci, kobiety wybierają najlepszych stylistów fryzur, o czym piszą poradniki dostępne w sieci jak na przykład http://www.bella-napoli.com.pl/wskazowki-jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-oto-najlepszy-poradnik-dla-konsumenta/. Nie jest prostą sprawą wybrać zarówno dobry gabinet kosmetyczny, jak i równie dobry salon fryzjerski, więc warto posiłkować się poradnikami internetowymi. Wracając do hybryd, należy wiedzieć, co takiego jest w lakierach hybrydowych, co czyni je tak popularnymi. W tym artykule z pewnością każda zainteresowana osoba dowie się, o co w hybrydach tak naprawdę chodzi i dlaczego są one tak chętnie wybieraną metodą stylizacji paznokci.

O co chodzi w hybrydach?

Lakiery hybrydowe, w przeciwieństwie do klasycznych, dają każdej kobiecie znacznie więcej. Lakiery tradycyjne są produkowane na bazie brzydko pachnących rozpuszczalnikach metylowych, etylowych i innych, a charakteryzują się one:

  • niedokładnym kryciem,
  • uszkadzają płytkę paznokcia,
  • powodują dolegliwości płucne,
  • przy regularny użytkowaniu mogą uzależniać,
  • łatwo gęstnieją i się brylują.

Mimo tych wad wciąż są bardzo popularnymi lakierami, być może przez ich stosunkowo niską cenę oraz krótki czas potrzebny do wykonania zabiegu, jednakże znacznie lepiej wypadają lakiery hybrydowe:

  • łatwo się nakładają,
  • utwardzają się pod lampą UV, dzięki czemu nie stosuje się do ich produkcji i utwardzania, rozpuszczalników,
  • są bezpieczne dla płytki paznokcia oraz organizmu,
  • pozwalają na stworzenie doskonale wyglądających stylizacji i zdobień.

Każda kobieta, zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego są tak popularną opcją. Należy wiedzieć, że ich trwałość oraz jakość w bardzo dużej mierze zależy właśnie od sposobu utrwalania lakieru. Jako że używa się lampy ultrafioletowej, można mieć pewność, że powłoka będzie trwała w czasie i odporna na zarysowania.

Jakie wady mają hybrydy?

Nie ma niestety lakierów doskonałych i każda manicurzystka powinna uświadomić Cię o ewentualnych efektach ubocznych. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając gabinet kierować się profesjonalizmem. Najlepiej zajrzeć na https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/rzeszow i tam wyszukać sprawdzony gabinet manicure w swojej okolicy.

Jakkolwiek lakiery klasyczne są mało odporne na zarysowania, uderzenia, należy je dokładnie nakładać i zdejmować, o tyle hybrydy też nie są pozbawione wad. Nawet najlepiej położona hybryda jest podatna na uszkodzenia. Mimo że pięknie wygląda, to należy uważać z jej użytkowaniem, gdyż głębokie zarysowania mogą pozbawić ją blasku, zmatowić i w końcu spowodują jej odpryśnięcie. Hybryda nie nadaje się również do przedłużanych paznokci, jest zbyt delikatna i, niestety, do tego słaba. Jednakże jej zalety z pewnością wiele dadzą użytkowniczkom hybryd, gdyż najważniejsze to mieć pięknie stylizowane paznokcie, które wytrzymają kilka tygodni, a to może dać jedynie hybryda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here