Być jak dziecko, czyli być beztroskim. Jak wiadomo dzieci nie mają zbyt wielu powodów do zmartwień, skrupulatnie dbają o to rodzice. Dziecko dla każdego rodzica jest chyba najważniejsze. Każdy z rodziców w końcu kocha swoje dzieci, dba o nie, opiekuje się nimi, dokładnie patrzy na to, aby można było w jakimś kierunku je kształcić. Niestety ta beztroskość w pewnym momencie się kończy. Wówczas rozpoczynają się inne problemy. Mimo to, że nasze dzieci nie są już małe, maja już swoje sprawy, to w dalszym ciągu staramy się im pomagać, radzić w sytuacjach nerwowych, problemowych. Na pewno być w tym aspekcie jak dziecko nie jest łatwo. Młodzież ma obecnych czasach dość wyszukane problemy. Nie tylko mowa tutaj o kontakt z rówieśnikami. Na pewno dziecko małe ma znacznie mniej problemów, mniej ich stwarza swoim rodzicom. Stare powiedzenie, że małe dziecko mały problem, duże dziecko duży problem, sprawdza się w tych odniesieniach w stu procentach, czasami warto jest jednak posłuchać tego, co dziecko do nas mówi.

nauczmniemamo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here