Sposób spędzania czasu wolnego zależy od wielu czynników. Spory wpływ na jego kształtowanie mają oczywiście środki finansowe, jakimi dysponuje jednostka bądź rodzina. Jednak nie są one podstawowym czynnikiem, na podstawie którego można przypisywać formy spędzania czasu wolnego do przedstawicieli konkretnych grup społecznych. Zdecydowanie większy wpływ na podejmowanie aktywności w tym czasie mają pewne systemy wartości. Są one przekazywane przez innych, ważnych dla jednostki ludzi. W trakcie swojego życia również ona sama przyjmuje pewne postawy, a inne odrzuca lub z nich rezygnuje. Owe wybory często zależą od osobowości danego człowieka, ale są również podyktowane jego osobistym doświadczeniem i sytuacjami, w jakich się znajduje. Nieco inaczej czas wolny spędzają kobiety oraz mężczyźni. Głównie dlatego, że ci drudzy mają go nieco więcej. Poza tym młodzi ludzie są bardziej aktywni niż starsi. Ci ostatni mimo problemów ze zdrowiem również mogą jednak wykazywać się niemałą aktywnością fizyczną, ale też intelektualną.

naszawitryna.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here