dlaczego zdradzamy

Powodów, dla których ludzie się zdarzają jest wiele. Najczęściej jest tak, że obie strony są winne. To niektórym wydaje się dziwne, bo przecież to była kochająca rodzina i nagle ona zdradziła. Jak to możliwe? Miała kochającego męża i dzieci, dom, samochód i wczasy zagranicą. Niestety, ale to nie wszystko i te osoby, które tego doświadczyły wiedzą, o co chodzi. Człowiek potrzebuje bliskości drugiej osoby i wiele osób myśli, że chodzi tylko o seks, ale wcale nie tylko o to. Bliskość to przytulanie, to bycie blisko drugiej osoby, a nie tylko współżycie. Niestety dzisiaj żyjemy w stresie i dzisiaj żyjemy w pędzie. Nie ma na nic czasu, ale zakładamy rodziny albo wchodzimy w relacje trochę głębsze.

Dlaczego?

Tak wypada, bo rodzina się przygląda, bo znajomi mają podobnie, ale my nie musimy tego robić. Jeśli bierzemy ślub, bo to jest modne, ale tak naprawdę każdy żyje swoim życiem to kwestią czasu jest, że jedna z tych osób zdradzi. To oczywiste i nie ma w tym nic dziwnego, dlatego nikt nie powinien być zaskoczony. Dwoje ludzi może do siebie pasować pod wieloma względami, ale nie zawsze po tym, co jest ważne, czyli pod względem seksu. Jeśli komuś się wydaje, że wystarczą rozmowy dwojga ludzi, a seksu nie musi być to jest w błędzie.

zdrada

Na pewien czas takie relacje wystarczają, ale później jedna z tych osób zaczyna szukać tego, czego jej brakuje. Ogólnie zdrada pojawia się wtedy, kiedy czegoś w domu nie mamy, ale na tym nam zależy. Może być tak, że pod względem seksu się nie dobieramy, bo każdy z nas lubi coś innego. Nam czegoś brakuje, bo nie można na to liczyć ze strony pranerki czy partnera i wtedy szukamy tego u kogoś innego. To częsty powodów zdrad, dlatego trzeba się z tym liczyć.

Zmiany po ślubie

Jedna jak i druga strona bardzo często zmienia się po ślubie. Nagle z kochających się ludzi pozostają takie, które są tylko lokatorami. Jeśli mają szczęście to te dwie osoby przebywają ze sobą w domu, a jeśli pracują w różnych godzinach to widzą się w sypialni jak idą spać. Nic więcej ich nie łączy i w pewnym momencie szuka się kogoś, kto tę pustkę wypełni. W przyrodzie nic nie ginie i musi być równowaga, dlatego trzeba zawsze mieć tego świadomość. Jeśli ktoś myśli, że można w ten sposób przeżyć trzydzieści lat to jest błędzie.

Bardzo szybko znajdzie się w takim związku ktoś, kto uzupełni to wszystko, czego nam brakuje. Nie jest łatwo żyć w związku tym bardziej dzisiaj, kiedy najważniejsze są pieniądze i praca, ale skoro zdecydowaliśmy się na taki krok to albo trzeba postarać się rozwiązywać swoje problemy albo trzeba pójść każdy w swoją stronę. Najlepiej o tym zdecydować wcześniej, kiedy jeszcze nie mamy problemów ze ślubem i sformalizowaniem tego wszystkiego. Wtedy rozstać się jest o wiele, wiele łatwiej.

Zdrada i co dalej?

smutna kobieta

Jeśli obie strony są winne to powinny wiedzieć do dalej z tym zrobić. Niestety bardzo często jedna ze stron nie poczuwa się do winy. Wydaje się jej, że dała z siebie wszystko, a zbliżenia są zbędne i nie wie w ogóle, o co chodzi tej drugiej stronie. Zasadniczo wygląda to tak, że jeśli zdradzimy to bez względu na to, jaka była przyczyna w oczach społeczeństwa winni jesteśmy my i nikt więcej. To niestety nie jest wszystko takie łatwe i trudno kogoś osądzać skoro się nie zna jego sytuacji. Jeśli dojdzie do zdrady, a wie osoby się kochają to często, jaki szok jest dla nich czymś pozytywnym.

Oczywiście nie jest łatwo zdradę wybaczyć, ale jeśli chcemy być nadal razem to trzeba się postarać. Trzeba wyciągnąć daleko idące wnioski, co oznacza, że musimy nie popełniać więcej takich błędów. Niestety mało, kiedy to się udaje, bo człowiek bardzo szybko zapomina o tym, co było i wraca na ten stary niekoniecznie właściwy tor. Efektem tego będzie dokładnie taka sama zdrada, jaka miała miejsce wcześniej, a zatem zastanówmy się nad tym, co robimy, a wtedy będzie nam na pewno o wiele łatwiej. Samo się nic nie zrobi i nie jest łatwo żyć w związku. Tym bardziej dzisiaj, kiedy pokusa czeka na każdym roku.

Mamy kamerki internetowe, czaty i możliwość poznania w łatwy sposób kogoś, kto zapewni nam to wszystko, czego nam brakuje, na co dzień. Zdrada to coś okropnego i ktoś, kto tego doświadczył wie, o co chodzi, ale czasami sami jesteśmy sobie temu winni. Zastanówmy się nad sobą jak to wyglądało do tej pory, patrzymy trzeźwo na swoje problemy, a nie obwiniajmy jedynie drugiej strony. Wtedy będziemy wiedzieć, dlaczego do takiej sytuacji doszło i będziemy wiedzieć jak unikać tego w przyszłości. Życie może nas zaskakiwać i to w takim momencie, w którym się tego kompletnie nie spodziewamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here