Przeszłe mamy wyczekują tego momentu z niecierpliwością i niepokojem zarazem. Wyszukują informacji w internecie na temat tego co je czeka. Tatusiowie mogą natomiast nieco się tym stresować. Wpisywać w wyszukiwarkę internetową frazy typu – jak rozpoznać że nadchodzi zawał serca? Bo czują, że czeka ich tak wielka dawka stresu. Poród – to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. W końcu oznacza, że już niedługo się ona powiększy. To moment, który zapoczątkuje w naszym życiu szereg wielkich zmian.

Jak się przygotować na dziecko w domu? Pojawienie się w domu noworodka oznacza rewolucję w naszym dotychczasowym życiu. Musimy skompletować wyprawkę dla noworodka i przygotować dla niego odpowiednie miejsce. Ponad to należy zadbać, by przyszła mama miała w momencie porodu wszystkie niezbędne rzeczy. Wyprawka do szpitala powinna być skompletowana do 34 tygodnia ciąży. To wtedy najlepiej spakować torbę do porodu, który może zaskoczyć nas w każdej chwili. Każda ciężarna powinna zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wszystkie niezbędne dokumenty. Bieżące wyniki badań będą nam potrzebne w szpitalu. Koszula do porodu oraz dwie do karmienia również powinny znaleźć się w torbie przyszłej mamy. Tak samo jak stanik do karmienia i wkładki laktacyjne. Nie obędzie się również bez majtek jednorazowych oraz podkładów poporodowych. To absolutne minimum które musimy mieć. Do tego trzeba spakować kosmetyki oraz jakieś talerze oraz sztućce. Podczas porodu warto mieć przy sobie butelkę wody mineralnej. Na pewno nam się przyda.

ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here