pies

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Już od dawna pies był towarzyszem niejednego domu. Coraz popularniejsze stały się psy rasowe, a niektóre z nich otrzymały ogromną sympatię ludzi na całym świecie. Psy tak samo jak ludzie, mogą zachorować na różne choroby. Niektóre rasy genetycznie uwarunkowane są większą podatnością na występowanie niektórych chorób. Decydując się na psa konkretnej rasy, warto jest wiedzieć, na jakie choroby jest on podatny. Oto kilka przykładów 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/psy-znanych-ras-i-ich-podatnosc-na-choroby/ 

Choroby Owczarka Niemieckiego 

Owczarek niemiecki to pies wyjątkowo inteligentny i łatwy do tresury. Doskonale sprawdza się w służbach, jednak wymaga dużej stymulacji oraz ćwiczeń, żeby zachowywać dobry stan zdrowia. Owczarki niemieckie podatne są bowiem na dziedziczoną dysplazję stawu biodrowego, deformacje panewki stawu biodrowego, która może prowadzić do zapalenia stawów lub kulawizny. Mielopatia zwyrodnieniowa jest również bardzo częstym schorzeniem owczarków niemieckich. To nieuleczalna choroba, która może doprowadzić do postępującego paraliżu. 

Labrador retriever – choroby 

Labradory to ulubiona rasa pisarzy. Są cenione przede wszystkim za wysoki iloraz inteligencji oraz serdeczną naturę. Pod wieloma względami sprawdzają się idealnie w rodzinie. Psy tej rasy są lojalne, delikatne oraz lubią się bawić. Problemy zdrowotne, które związane są Tora są są stosunkowo nieliczne, pod warunkiem że zwierzę ma zapewniony ruch., które są mało aktywny, są bardzo podatne na przyrost masy ciała oraz zwiększone ryzyko chorób stawów z powodu otyłości. Labradory często narażone są też na dysplazję stawu biodrowego i  łokciowego. Inne choroby, które dziedziczone są w przypadku tej rasy mogą obejmować choroby oczu, takie jak np. zanik siatkówki, który może doprowadzić do ślepoty. 

Teriery – na jakie choroby są podatne? 

Teriery to bardzo energiczne, inteligentne oraz syntetyczne. Co znaleźć swojego dobrego stanu zdrowia i długowieczności. Kiedy niektóre rasy mogą żyć średnio od 10 do 12 lat, Teriery mogą żyć od 14 do 16 lat, pod warunkiem że mają zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Istnieją jednak choroby dziedziczne, które obejmują tą rasę. Jest to zwichnięcie soczewki, która może doprowadzić do utraty wzroku pieska. 

Zobacz też: http://www.rodzicdziala.pl/oznaki-ze-pies-choruje-rozpoznaj-dolegliwosci-pupila/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here