Dlaczego kobiety na prezent najbardziej lubią portfele czerwone?

0
831

Czerwone portmonetki damskie, to najczęściej wybierane dodatki wśród galanterii skórzanej. O ile panowie zazwyczaj decydują się na portfele w czarnym lub brązowym kolorze, o tyle panie najchętniej kupują te o wyrazistym zabarwieniu. Dlaczego tak się dzieje? Być może kobiety robią to świadomie. Niektóre mają przecież pewne, konkretne upodobania kolorystyczne. Nie lubią ciemnych, przygnębiających kolorów, bo wolą te żywe i wyraziste. Zdaje się jednak, że większość z nich na damski portfel o rzucającym się w oczy odcieniu, decyduje się w pewien nie do końca świadomy sposób. Chodzi o moc czerwieni, jej symbolikę, którą każdy z nas zna, choć nie myśli o niej, a czasami nawet z tej wiedzy nie zdaje sobie sprawy.

Czerwone portfele przykuwają uwagę i wzrok. Są dodatkami, dzięki którym kobieta jest w stanie się wyróżnić. Wyobraźmy sobie na przykład sukienkę, małą czarną w zestawieniu z czarnymi szpilkami i torebką. Zestaw klasyczny, bezpieczny i stonowany. Niestety, gubiący się też w tłumie. A teraz zestawmy ciemną suknię z czerwonymi butami albo czerwoną, małą torebeczką. Efekt WOW murowany!

Portfele damskie w czerwonym kolorze działają podobnie. Sprawiają, że z niewidocznego dodatku, portmonetka staje się naszą wizytówką. Zestawmy jednak najczęstsze skojarzenia, o których myślimy na widok czerwieni. Z niektórych z nich doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, a z niektórych niekoniecznie. Być może – nawet o tym nie wiedząc, a korzystając z czerwonych dodatków garderoby – próbujemy podkreślić pewne cechy naszego charakteru, a inne zatuszować…

Czerwień – z czym kojarzy się kolor czerwony i dlaczego kobiety go uwielbiają?

Czerwony kolor najczęściej kojarzy nam się z krwią i ogniem, miłością oraz pożądaniem. Nie sposób nie zauważyć, że są to dwie odmienne kwestie. Z jednej strony wojna, przelew krwi i siła, a z drugiej ciepłe uczucia, porywy serca i namiętność. Być może dlatego, czerwień tak bardzo się wyróżnia. Uważa się, że jest to jeden z najbardziej wyróżniających się kolorów w całej palecie odcieni. Jak żaden inny przykuwa wzrok i uwagę. Wybierające go kobiety chcą być w centrum uwagi, lubią kiedy spojrzenia skierowane są w ich stronę. Za pomocą czerwonych dodatków pragną przyciągać wzrok innych.

Inna symbolika tego koloru, to oczywiście odwaga i pewność siebie. To również miłość, pasja i ciepło. Dlaczego akurat to ostatnie? Wszystkie kolory o zbliżonym zabarwieniu, a więc między innymi pomarańcz czy żółć, kojarzą się z domowym ogniskiem. Miejscem spokojnym, do którego każdy z nas chętnie wraca. Malując ściany w tych odcieniach sprawiamy, że mieszkanie automatycznie staje się przytulne. Wybierając z kolei barwy zimne, jak błękit czy zieleń, wnętrzu nadajemy nowoczesności i odrobiny chłodu. Na czerwone dodatki najczęściej decydują się więc panie, które pragną być odbierane, jako pewne siebie i sympatyczne jednocześnie. Świadome swojej wartości, ale nie na tyle by być uznane za pyszne.

Czerwony  to również kolor szczęścia. Co ciekawe, takie przekonanie jest szczególnie popularne w Chinach. Każda kobieta, która uważa swoje życie za zadowalające, nieświadomie stawia na kolor czerwony. Nie można też zapominać, że czerwień oznacza uwodzenie, erotyzm, zakazy i wojnę. To przecież czerwony kolor ruchu drogowym wstrzymuje nas i ogranicza różne manewry. Czerwone światło nakazuje na przykład zatrzymanie się. Decydujące się na portfel damski w kolorze czerwonym panie, chcą podkreślić swój seksapil, siłę i odwagę.

Warto również wspomnieć, że dawniej wierzono, iż kolor czerwony chroni dzieci przed ciemnymi mocami. Jeszcze nie ochrzczone maluchy dzięki niemu miały być chronione przed zauroczeniem i złym spojrzeniem. Matki zawiązywały im czerwoną kokardkę w kołyskach i wózkach. Do dziś można spotkać takie zachowania. Nawet współczesne, zupełnie inaczej wychowywane kobiety praktykują ten zwyczaj. Być może wyłącznie z czystej przezorności, ale jednak.

Portfele damskie skórzane – dlaczego warto inwestować w dodatki ze skóry?

Damski portfel, najczęściej kupuje się w wersji skórzanej. Materiałowe egzemplarze są oczywiście tańsze. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić choćby kilkadziesiąt złotych. Jednak z racji tego, że portmonetki używa się każdego dnia, trzeba zdawać sobie sprawę z szybkiej eksploatacji takiego produktu. Codziennie otwierany i zamykany, po kilku miesiącach nie wygląda już tak samo, jak w dniu zakupu. Poza tym, przy materiałowych dodatkach szybko zużywają się wszyte rzepy, które zamykają portfel. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, może więc odbić się nam czkawką. Swój portfel będziemy musiały wymieniać regularnie, by nie straszyć takim, który jest poszarpany i zużyty.

Portfel skórzany jest o wiele trwalszy i solidniejszy. Panie, które stawiają na akcesoria dobre jakościowo, najczęściej wybierają właśnie te z oferty galanterii skórzanej. Raz wydane pieniądze stanowią w takim przypadku inwestycję na lata. A w razie jakichkolwiek zabrudzeń, swój portfel wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nie trzeba go prać, by na nowo cieszyć się czystym i schludnym w wyglądzie dodatkiem.

Wiele kobiet zastanawia się jednak czy aby na pewno portfel w czerwonym kolorze jest wykonany z naturalnej skóry. Otóż taki proces produkcji jest możliwy i często stosowany. Naturalna skóra nie musi pozostawać w czarnym czy brązowym odcieniu. Można ją dowolnie modyfikować, nawet urozmaicając wzorami.

Skórzany portfel damski w czerwonej wersji będzie kojarzył się nam z pasją, pewnością siebie, miłością, władzą i namiętnością. Wyposażone w taki dodatek z pewnością będziemy z niego zadowolone. Nie dość, że zyskamy model modny i powszechnie pożądany, to jeszcze wyposażymy się w coś, co służyć nam będzie latami. Co więcej, do naszego portfela w przyszłości możemy dopasować także inne akcesoria – na przykład skórzane etui na dokumenty albo klucze. Taki zestaw, to must have każdej eleganckiej, świadomej i nowoczesnej kobiety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here