Jaki telefon wybrać

Liczba telefonów na rynku jest ogromna i marki prześcigają się produkując coraz to lepsze modele smartfonów. Chcąc kupić odpowiedni telefon warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak: system operacyjny, procesor, pamięć czy wytrzymała bateria. Więcej na ten temat poniżej.

  1. Najważniejsze parametry dobrego telefonu
  2. Inne istotne aspekty niezawodnego smartfonu

Najważniejsze parametry dobrego telefonu

Pierwszym ważnym parametrem jest system operacyjny. Od kilku lat ten najpopularniejszy to Android. Ze względu na prostą obsługę i wiele możliwości personalizacji zyskuje najwięcej fanów. Jednak dużo się mówi niskim bezpieczeństwie w porównaniu do smartfonów iOS. Kolejnym istotnym parametrem jest procesor,  który powinien być związany z przeznaczeniem telefony. Ośmiordzeniowe procesy przydają się dla graczy i miłośników filmów w jakości FullHD. Wśród niezawodnych znajdziemy takie typy jak: Wualcomm, Exynos czy Kirin. Bez dobrej pamięci system nie będzie działał szybko i będzie mało wydajny. Pojemność RAM powinna wynosić 2 GB. Warto pamiętać, że oprócz pamięci wbudowanej wiele modeli posiada dodatkowej wejścia dla kart pamięci. Wiele nowych modeli posiada słabą baterię, jednak warto pamiętać, że zależy to od sposobu użytkowanie. Istotnymi czynnikami wpływającymi na zaoszczędzenie baterii są dobre dane techniczne takie jak rozmiar ekranu, system operacyjny, procesor, pamięć i wyłączenie funkcji telefonu, jeśli ich nie używamy np. aktywne aplikacje w tle, Bluetooth czy transmisja danych. Przeciętne smartfony mają baterię o mocy 4000/5000 mAh, która pozwala na ładowanie co kilka dni w zależności od użytkowania.

Inne istotne aspekty niezawodnego smartfonu

Szukając idealny telefon warto skorzystać ze szczegółowego rankingu na stronie: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telefonow.bhtml. Dzięki niemu można porównać wspomniane parametry i wybrać najlepszy model. Dla wielu użytkowników istotny jest także dobry aparat fotograficzny, który pozwoli zaoszczędzić kupno profesjonalnej kamery. Najnowsze modele posiadają nawet do czterech obiektywów, jeden z nich to aparat główny zawierający najwięcej funkcji: zoom optyczny, stabilizację obrazu czy balans bieli. Miłośnicy fotografii powinni zwrócić uwagę na te parametry, a także na opcje zdjęć panoramicznych czy nagrywanie filmów HD. Ostatnim aspektem są także telefony Dual Sim, które pozwalają na korzystanie z dwóch kart jednocześnie. Najlepiej wybrać system aktywny, który pozwala na równoczesne działanie obu kart. Jest to rozwiązanie praktyczne, które nie wymaga ręcznej zmiany karty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here